Zabawki do ogrodu – jakie wybrać?

Za oknem piękna pogoda, a Twoje dziecko już nie może doczekać się zabaw na świeżym powietrzu? Masz ogród lub działkę? Świetnie! Ogród może być dla dziecka fantastycznym miejscem do zabawy i nauki, wystarczy zapewnić mu bezpieczeństwo i atrakcyjne zabawki, a Ty zyskasz chwilę dla siebie. Nie wiesz jakie zabawki do ogrodu wybrać? Przeczytaj i wybierz te najbardziej odpowiednie dla Was.

Zabawki do ogrodu do wody i piasku

Budowanie zamków z piasku, tworzenie różnych budowli i odcisków przy pomocy foremek, a nawet zwykłe przesypywanie przez sitko – Twoje dziecko w piaskownicy może siedzieć godzinami. By uatrakcyjnić maluchowi zabawę, zadbaj o kolorowe akcesoria. Super sprawdzą się tutaj wszelkiego rodzaju wiaderka i łopatki, oraz gotowe wieloelementowe komplety do piasku. Możesz maluchowi sprawić też konewkę, którą będzie mógł zmoczyć zbyt suchy piasek, a w razie czego nawet podlać Ci kwiaty.

Jeśli masz mały ogród i nie masz miejsca na oddzielną piaskownicę i basen, to świetnie sprawdzi się tutaj mała piaskownica z akcesoriami, którą można nabyć w sklepie zabawanastodwa.pl. Poza wszystkimi niezbędnymi akcesoriami do piasku ma też młynek mocowany do rantu oraz statek. Wystarczy zamienić piasek na wodę i dziecko dalej będzie mieć super zabawę.

Dobrym pomysłem jest również stolik z zabawkami do wody i piasku, gdzie w odpowiednie komory wsypuje się piasek i wlewa wodę – w ten sposób można połączyć ze sobą obie zabawy, jednocześnie nie zajmując dużo miejsca w ogrodzie, co jest niezwykle istotne przy małych przestrzeniach.

Domek czy plac zabaw – co wybrać dla małego rozrabiaki?

Dzieci uwielbiają bawić się w „dom” oraz odgrywać różne role. Jeśli tylko masz odpowiednią ilość wolnej przestrzeni na podwórku, to fantastycznym pomysłem będzie zakup domku ogrodowego dla dzieci. Domek posiada dach, okna i drzwi. Twoje dziecko będzie mogło bawić się w nim samodzielnie lub zaprosić do niego przyjaciół, może tam również przechowywać swoje zabawki z podwórka.

Jeśli mieszkasz na obrzeżach miasta bądź na wsi i macie daleko do placu zabaw, dobrym wyborem może być zakup ogrodowego placu zabaw. Na rynku jest dostępnych wiele modeli placów zabaw. Godnym uwagi jest ogrodowy plac zabaw, który można zakupić w sklepie zabawanastodwa.pl. Posiada on huśtawkę, bramkę do gry w piłkę nożną, kosz do koszykówki i zjeżdżalnię. Twoja pociecha na pewno nie będzie się nudzić.

Zabawki do ogrodu – co wybrać dla małego pomocnika?

Twoje dziecko uwielbia pomagać Ci w pracach ogrodowych, ciągle chce z Tobą pracować, mimo że ledwo może utrzymać narzędzia? Dobrym pomysłem dla małego ogrodnika może być zakup grabi i taczki. Będzie mógł wówczas razem z Wami grabić liście czy wywozić chwasty.

Jeśli dla malucha autorytetem jest tata lub dziadek, którzy pracują w gospodarstwie, to na pewno również próbuje ich naśladować. Wymarzoną zabawką do ogrodu dla małego farmera będzie wówczas traktorek dla dzieci. Pojazdy te wspierają koordynację ruchową dzieci i zachęcają do aktywności na podwórku. Dzięki przyczepce, którą można doczepić z tyłu pojazdu, dziecko będzie mogło przewozić swoje zabawki lub Twoje narzędzia.

Jakie zabawki do ogrodu dla mniejszych dzieci?

Masz dziecko, które jeszcze nie chodzi? Albo takie, które jest na etapie wkładania wszystkiego do buzi i samodzielna zabawa w piaskownicy odpada? Nic straconego. Mniejsze dzieci również mogą się świetnie bawić w ogrodzie. W ich przypadku dobrym wyborem będzie huśtawka bądź kolorowy bujak. Sprawdzą się również duże, kolorowe pojazdy, którymi dziecko będzie mogło bawić się pod Twoim czujnym okiem.

Własne podwórko daje wiele możliwości zapewnienia dziecku atrakcji na długie godziny. Klasyką wśród ogrodowych zabaw są rozrywki w piaskownicy i na huśtawce. Kilka zabawek, zjeżdżalnia i traktor na pedały sprawią, że dziecko nie będzie chciało wracać do domu. Dużo możliwości daje również domek ogrodowy. Zabawa na świeżym powietrzu to także świetny sposób na spędzenie więcej czasu z dzieckiem i budowanie Waszej relacji.

Powrót na górę