Jak wybrać sportową torbę na siłownię?

Jak wybrać sportową torbę na siłownię?

Zamierzasz zacząć regularnie uprawiać sport? Siłownia jest do tego idealnym miejscem. Możesz tu skorzystać z oferty zajęć grupowych, treningów personalnych czy też po prostu samodzielnie ułożyć sobie plan ćwiczeń, korzystając z dostępnych na miejscu urządzeń i akcesoriów. W każdym z tych przypadków konieczne jest zabranie ze sobą sportowego stroju, obuwia oraz innych, przydatnych akcesoriów. Gdzie to wszystko schować? Najlepiej wyposażyć się w specjalną torbę sportową. Czym więc kierować się przy jej wyborze?

Pojemność – ile litrów powinna mieścić?

Torba na siłownię musi zmieścić takie rzeczy jak: sportowy strój na zmianę, bielizna, ręcznik, żel pod prysznic i opcjonalnie kosmetyki, obuwie, woda, shaker oraz odżywki (jeśli zamierzasz je stosować). Rozmiar torby należy dostosować do ilości wszystkich przedmiotów i sprzętów, jakie masz zamiar ze sobą zabrać. Przyjęło się, że pojemność szacuje się przez określenie tego, ile litrów są w stanie pomieścić. Zgodnie z tym najpopularniejsze są rozmiary toreb w przedziale 20 – 40 l. Mała o pojemności 20 l sprawdzi się, kiedy chcesz w niej przewozić tylko podstawową odzież. Torba sportowa duża (34 lub nawet 40 l) będzie zaś idealna w sytuacji konieczności przenoszenia większych sprzętów. W końcu niektóre osoby przychodzą na siłownię z własnymi hantlami lub specjalnymi rękawiczkami do ćwiczeń. Popularne jest też stosowanie w trakcie treningów fitness obciążników na kostki i ręce – najczęściej trzeba posiadać swoje własne, więc muszą również zmieścić się w torbie na siłownię. Duży wybór można znaleźć w sklepie semiline.eu. Są tam dostępne różne rozmiary, kolory oraz fasony – na pewno znajdziesz coś odpowiedniego dla siebie.

Torba sportowa na ramię czy do ręki?

To, co jest ważne to oczywiście sposób przenoszenia. Jaką torbę sportową kupić – z długim paskiem czy krótkimi rączkami? Najlepiej, gdyby posiadała jedno i drugie – wówczas możesz dobrać sposób noszenia do swoich preferencji i sytuacji. Torba sportowa na ramię jest na pewno wygodniejsza, kiedy nosisz w niej większy ciężar – posiadasz wówczas także wolne ręce. Krótkie rączki są zaś lepsze np. podczas wyjmowania torby z samochodu – chwycisz ją szybciej i łatwiej.

Produkty od SemiLine posiadają długi pasek z możliwością regulacji (co jeszcze bardziej podnosi komfort użytkowania) i rączki. Warto też zauważyć, że posiadają nowoczesny, atrakcyjny design, a ich ceny nie są wcale wygórowane. Kolorystyka toreb jest bardzo uniwersalna, dlatego przypadnie do gustu zarówno kobietom, jak i mężczyznom. Szarość i delikatny róż lub limonka są modne oraz przyciągają uwagę. Nie brakuje tu też, tak klasycznych propozycji jak czerń lub granat. Fashionistkom wpadnie z kolei w oko neonowy róż lub intensywna zieleń – w końcu kto powiedział, że na siłowni nie można prezentować się modnie? Materiał, z którego są zaś wykonane te torby sportowe, to poliester – odporny na wilgoć i zniszczenia, dzięki czemu przetrwają one dłuższy czas i nawet najbardziej intensywne użytkowanie.

Dodatkowe funkcje i udogodnienia

Podczas kupna torby warto zwrócić uwagę na jej funkcjonalność. Trzeba bowiem pamiętać, że wychodząc z siłowni, będziesz do niej chować wilgotne ubrania, które mogą wprost lepić się od potu. Jaka torba na siłownię będzie tu odpowiednia? Dobrze, żeby posiadała przynajmniej dwie komory – jedną należy wówczas przeznaczyć właśnie na strój do ćwiczeń. Nie można również zapomnieć o obuwiu, które także najlepiej umieszczać w innej komorze. W kolejnej można zaś schować wodę i kosmetyki – zabezpieczając w ten sposób pozostałe rzeczy na wypadek ich rozlania.

 

Tak naprawdę wszystko zależy od Twoich potrzeb – minimalistom wystarczy pewnie tylko jedna, a maksymalnie dwie komory. Warto zastanowić się za to, do czego jeszcze ma służyć torba na siłownię. A może się przydać w wielu różnych sytuacjach: na piknik, krótką wycieczkę czy jako bagaż podręczny do samolotu. Zanim więc zdecydujesz się na konkretny produkt, weź to wszystko pod uwagę – jedna torba sportowa na siłownię może zwiedzić z Tobą cały świat. Tym bardziej, jeśli będzie wysokiej jakości oraz atrakcyjna wizualnie. I tutaj także wyróżniają się torby od SemiLine. Bez względu na ich przeznaczenie będą znakomitym wyborem.

Powrót na górę