Narzędzie stworzone dla handlowców – poznaj route.plus!

Narzędzie stworzone dla handlowców – poznaj route.plus!

Na sam początek warto wyjaśnić, kim dokładnie jest przedstawiciel handlowy. Osoba na tym stanowisku jest odpowiedzialna przede wszystkim za pozyskiwanie nowych klientów. Handlowiec nie spędza dużej ilości czasu w biurze, ponieważ jego praca jest terenowa, dlatego liczy się tutaj jego samodyscyplina. Co więcej, poza samym pozyskiwaniem klientów i sprzedawaniem towarów i usług przedstawiciel handlowy musi również dbać o stworzone już wcześniej relacje z klientami, a co więcej – być godną reprezentacją swojej firmy.

Nie jest to praca łatwa, często bowiem można trafić na wiele przeciwności, zaczynając od drażliwego klienta, kończąc na przebitej oponie samochodu. Z tej okazji odporność na stres jest jedną z najważniejszych cech dobrego przedstawiciela handlowego. Warto wiedzieć, że spokojne spojrzenie na daną sytuację pozwala ją rozwiązać skutecznie i obiektywnie. Ponadto, skoro handlowiec jest wizytówką firmy, powinien dobrze się prezentować. Bardzo ważna jest tutaj jego aparycja. Buty zawsze powinny być czyste, a koszula wyprasowana, jednak też nie zawsze wymagane jest, by handlowiec codziennie do pracy chodził w garniturze i białej koszuli – wszystko zależy od branży. W każdym jednak przypadku powinien potrafić się wypowiadać kulturalnie i poprawnie, bez błędów językowych.

Czym jest Route.plus?

Inną, ważną cechą dobrego przedstawiciela handlowego jest jego zdolność do samodzielnego planowania swojej pracy. Dzięki temu jest w stanie zwiększyć swoje efekty, co przekłada się na większe zarobki. To istotna kwestia z tego względu, że handlowiec większą część swojej pracy spędza w podróży, dlatego dobrze, kiedy jest ona zaplanowana. Tutaj trzeba zaznaczyć, że istnieją różne ułatwienia dla przedstawicieli handlowych. Mowa między innymi o Route.plus (https://route.plus). Jest to platforma, która oferuje perfekcyjne zoptymalizowanie trasy handlowca, dzięki czemu będzie on w stanie dotrzeć do większej liczby klientów w krótszym czasie!

Co można zyskać korzystając z tego narzędzia? Przede wszystkim firma zatrudniająca handlowca będzie mogła zmniejszyć koszty swojej działalności. Mniejsza liczba handlowców dotrze do tej samej ilości klientów, co wcześniej większa! Mało tego, dzięki idealnemu zaplanowaniu trasy zmniejszą się również koszty związane ze zużyciem paliwa lub niszczeniem pojazdu. Trasa jest konstruowana według wytycznych zainteresowanej firmy. Na mapie uwzględnione zostaną adresy klientów, ale też miejsce zamieszkania handlowca, czy siedziba firmy. Co więcej, można dokładnie określić, ile ma trwać dzień pracy danego handlowca, ale też zaznaczyć, że na przykład klient X musi być odwiedzany w czwartki, między południem, a 18:00. Możliwe jest również wyznaczenie maksymalnej liczby klientów na dzień dla danego przedstawiciela handlowego i wiele innych, a pracodawca handlowca będzie miał wgląd do postępu jego pracy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powrót na górę