Ubrania i gadżety militarne – przegląd najpopularniejszych

Ubrania i gadżety militarne – przegląd najpopularniejszych

Każdy, kto zna miłośnika militariów, choć raz w życiu zastanawiał się, jaki prezent mu sprawić. Jeżeli ktoś bliski służy czynnie w wojsku, planuje do niego dołączyć lub po prostu interesuje się tym tematem, to idealnym prezentem na święta, urodziny, rocznicę czy imieniny będą ubrania oraz gadżety militarne. Tego rodzaju podarunek będzie nie tylko przypominał o darczyńcy, lecz także może stać się praktycznym narzędziem. Poniżej znajduje się kilka pozycji, które z pewnością ucieszą każdego miłośnika militariów. 

Ubrania

Wojskowym lub pasjonatom militariów bez wątpienia przyda się odzież związana z ich pasją. Będzie to bardzo praktyczny prezent, idealny zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn. Pierwszym produktem jest odzież termoaktywna. Wiadome jest bowiem, że służba w wojsku często wiąże się z długotrwałym przebywaniem na świeżym powietrzu, niezależnie od pogody. Czyni to bieliznę termoaktywną doskonałym prezentem dla bliskiej osoby lub oczywiście dla samego siebie. Dobrze dopasowany rozmiar jest w stanie zapewnić ciepło i komfort na mrozie w długie, jesienne lub zimowe dni. Zgodnie z preferencjami możesz wybrać koszulkę z długim lub krótkim rękawem, spodnie do zestawu oraz materiał, z jakiego odzież jest wykonana.

Kolejną, nieco droższą część garderoby stanowią buty. W tym przypadku wybór jest o wiele szerszy, bowiem możesz wybrać obuwie wojskowe, trekkingowe, taktyczne, BHP, trampki czy nawet kalosze. Wszystkie te rodzaje przydadzą się miłośnikowi militariów. Podczas ich wyboru trzeba zwracać uwagę na materiał, z jakiego są wykonane oraz na dobranie odpowiedniego rozmiaru. Przekłada się to bowiem nie tylko na komfort ułożenia stopy wewnątrz buta, ale także na swobodę ruchów podczas chodzenia, biegania i wykonywania innych czynności.

Z kategorii odzieży militarnej popularnością odznaczają się także różnego rodzaju dodatki. Należą do nich czapki, bandany, arafatki, rękawice, paski czy skarpety. Wszystkie wymienione produkty są bardzo funkcjonalne nie tylko na froncie, lecz także po zakończeniu służby. Taktyczna czapka zimowa czy wełniane skarpety trekkingowe mogą przydać się zawsze, gdy dokucza chłód. Podobnie jak rękawice taktyczne, które sprawdzą się doskonale w każdej sytuacji wymagającej ochrony dłoni. Inny, często wybierany dodatek stanowią różnego rodzaju bawełniane chusty i bandany. Sprawdzają się zarówno jako nakrycie głowy, jak i dodatkowa warstwa pod hełm lub kask. Gwarantują ochronę przed przegrzaniem organizmu i zapobiegają nadmiernemu poceniu się. 

Gadżety

Oprócz odzieży dobrze trafionym prezentem prawdopodobnie będzie gadżet związany z wojskiem. Najbardziej konwencjonalnym pomysłem jest brelok. Może mieć on kształt granatu, kamizelki kuloodpornej, karabinu AWM lub M4, naboju, strzelby bądź innego rodzaju broni. Kolejną przydatną rzeczą będzie kubek w niebanalnym kształcie – granatu, czaszki przeszytej pociskiem lub termos imitujący ponadwymiarowy nabój. Niespotykany wygląd będzie przyciągał wzrok, a jednocześnie przedmiot stanowi jeden z najczęściej używanych akcesoriów na co dzień.

Gadżety taktyczne takie, jak długopis czy karta przeżycia sprawdzą się nie tylko w ciężkiej sytuacji, lecz także w życiu codziennym. Pierwszy przedmiot wykonuje się ze stopu aluminium. Posiada wymienny wkład piszący oraz może posłużyć także jako kubotan – narzędzie do samoobrony. Jego karbowana powierzchnia gwarantuje dobrą przyczepność i wygodne ułożenie w dłoni, a odpowiednio zakończona główka pozwala na działania na twardych materiałach, jak szkło, drewno, blacha, a nawet wrogo nastawieni napastnicy. Karta przeżycia stanowi niezbędne narzędzie każdej osoby, która lubi być przygotowana na niespodziewane. Posiada bowiem aż 11 funkcji takich, jak otwieracz do puszek lub butelek, nóż, śrubokręt, linijka, piła, klucz do śrub w czterech rozmiarach, otwór do przywieszenia kluczy oraz wiele innych. Za sprawą niedużych rozmiarów zmieści się do każdego portfela, dzięki czemu zawsze będzie w zasięgu ręki. Jej wyjątkowa wytrzymałość i praktyczność sprawią, że stanie się ona narzędziem codziennego użytku dla właściciela.

 

 

Powrót na górę