Płytki wzorcowe czyli dokładny pomiar

Możliwość przeprowadzenia odpowiednich i dokładnych pomiarów jest niezwykle istotna w wielu dziedzinach. Na rynku można znaleźć bardzo dużo urządzeń pomiarowych. Wśród mniej znanych akcesoriów znajdują się płytki wzorcowe, które odgrywają niezwykle istotną rolę w metrologii. Jeżeli zależy Państwu na wysokiej precyzji przeprowadzanych pomiarów, to płytki wzorcowe dostępne w szerokiej ofercie sklepu ARKOM sprawdzą się idealnie.

Płytki wzorcowe – skuteczne nawet po wielu latach

Historia płytek wzorcowych sięga bardzo wielu lat wstecz. Narzędzia te nazywane bywają również płytkami Johanssona od nazwiska szwedzkiego wynalazcy tego przyrządu. W ofercie ARKOM znajdują się zestawy obejmujące modele zarówno kątowe, jak i równoległościowe. Płytki pomiarowe pozwalają na między innymi wzorcowanie przyrządów pomiarowych, realizowanie pomiarów metodą porównawczą czy ustawianie określonego wymiaru na przyrządach pomiarowych takich jak na przykład średnicówki czy pasametry. Dzięki specjalistycznej i precyzyjnej obróbce ich powierzchni, przywierają one do siebie, pozwalając na uzyskanie ogromnej liczby różnych wymiarów.

Oferowane w sklepie ARKOM płytki wzorcowe są wykonywane z najlepszych materiałów, które zapewniają ich wysoką skuteczność oraz wytrzymałość. Jednak koniecznie należy pamiętać, żeby w trakcie pomiarów korzystać z bawełnianych rękawiczek w celu ograniczenia ryzyka uszkodzenia tych narzędzi. Płytki wzorcowe występują jako pojedyncze wzorce, ale także można je nabyć w zestawach po 32, 47, 76, 87, 103, 112 bądź 122 sztuki. Narzędzia są wyprodukowane przez sprawdzone firmy takie jak Mitutoyo, czy Schut. Bardzo często zdarza się, że bez pomocy płytek wzorcowych nie jest możliwe prawidłowe wzorcowanie niektórych urządzeń pomiarowych, dlatego jeżeli zależy Państwu na wysokiej precyzji pomiarów wykonywanych za ich pomocą, akcesoria te mogą okazać się nieocenione.

Płytki wzorcowe – sklep

W sklepie ARKOM dostępne są produkty z najwyższej półki przeznaczone dla firm i specjalistów. Firma posiada duże doświadczenie związane ze sprzedażą i dystrybucją różnego rodzaju profesjonalnych narzędzi takich jak między innymi płytki wzorcowe, dlatego może wyjść naprzeciw oczekiwaniom naszych klientów i zapewnić akcesoria, które zaspokoją ich potrzeby. Pracownicy sklepu narzędziowego ARKOM są fachowcami, którzy bardzo dobrze znają się na asortymencie i mogą w razie potrzeby udzielić porady.

Opinie o płytkach wzorcowych ze sklepu ARKOM przekazywane przez klientów są bardzo pozytywne. Koszt zakupu płytek wzorcowych, które mogą Państwo zamówić, pozostaje bardzo przystępny, dzięki czemu mają Państwo możliwość uzyskania najwyższej jakości w niewygórowanej cenie.

Powrót na górę