Które przepowiednie Nostradamusa się spełniły? Sprawdź!

Które przepowiednie Nostradamusa się spełniły? Sprawdź!

Nostradamus, czyli żyjący w latach 1503-1566 francuski lekarz, astrolog oraz mistyk, słynął przede wszystkim ze swojego niezwykłego talentu do przepowiadania przyszłości. Mimo powszechnego w dzisiejszych czasach negatywnego nastawienia do tego typu umiejętności i ogólnego założenia, że mózg ludzki nie jest zdolny, aby przewidywać przyszłość, za czasów panowania Henryka II Walezjusza wiele osób hojnie płaciło za jego usługi. Jego najbardziej znaną klientką była Katarzyna Medycejska, u której służył później jako doradca. Według wielu opinii, przepowiednie Nostradamusa wielokrotnie się sprawdziły.  Zapisywane były w formie rymowanych czterowierszy i obejmują zdarzenia z okresu od XVI wieku, aż do 3793 roku. Większość opisuje katastrofy, takie jak plagi, trzęsienia ziemi, wojny, powodzie, inwazje, morderstwa czy bitwy, a w wszystko to, według jego zapisków, prowadzi do nieuchronnego końca świata.

Przepowiednie Nostradamusa, które już się sprawdziły

Warto zacząć od przepowiedni, która dała mu sławę oraz zainteresowanie na dworze królewskim Henryka II Walezjusza. Dotyczyła ona śmierci króla, a brzmiała: Młody lew starego pokona/Na polu walki w samotnym pojedynku/Wykłuje mu oczy przez złotą klatkę/Dwie rany zadane jednym, później umiera śmiercią bezlitosną”. Zgadzała się ona z wydarzeniami z 1559 roku, kiedy Paryż świętował małżeństwo Elżbiety Walezjuszki i Filipa II, a z tej okazji urządzono turniej rycerski. Król stanął w tym dniu do walki z trzema przeciwnikami: księciem de Guise, księciem Sabaudii i kapitanem gwardii szkockiej Gabrielem de Montgomery. W drugim pojedynku z ostatnim rycerzem Henryk podniósł zasłonę hełmu, a lanca Montgomery’ego trafiła króla w zdobiony napierśnik, ułamała się, a pozostający w dłoni szkockiego kapitana odłamek wbił się w oko króla. Ponadto niektórzy uważają, iż „młody król” z przepowiedni to jedno z nieślubnych dzieci władcy.

Wydarzenie już bliższe naszym czasom, którego nie można pominąć, to II wojna światowa, a dokładnie dojście Hitlera do władzy. Także zostało przepowiedziane właśnie przez słynnego mistyka: „W głębi Zachodu Europy/Urodzi się małe dziecko w biednej rodzinie/On, który swym językiem uwiedzie wielkie oddziały/Jego sława będzie rosła w kierunku królestwa Wschodu”.  Rzeczywiście, rodzina Hitlera pochodziła z biedoty, a on sam zyskał poparcie właśnie dzięki swoim przekonującym przemówieniom. „Królestwo Wschodu” może oznaczać faktyczny sojusz z Japonią.

Zdaniem wielkiego astrologa czasem walki o sprawiedliwość miał być rok 2020. Pod wieloma względami słowa dotyczące zeszłego roku się sprawdziły, wystarczy przypomnieć sobie walkę o równość rasową w Stanach Zjednoczonych po wybuchu zamieszek dot. śmierci George’a Floyda czy walka o prawa kobiet w Polsce, która trwa do dziś. Uważał, że największym zagrożeniem dla świata będzie ekstremizm religijny oraz terroryzm.

Co według Nostradamusa czeka nas w kolejnych latach?

Wielu interpretatorów przepowiedni uważa, że kolejne dotyczy Wielkiej Brytanii, a konkretnie rodziny królewskiej. W 8 Centurii zawarte jest proroctwo mówiące, że „pod koniec wojny zmieniają się wielkie mocarstwa/nad brzegiem rodzi się troje pięknych dzieci/ruina dla nich, gdy będą dorośli/zmiana królestwa kraju sprawi, że zobaczycie, jak przestaje rosnąć”. Wielu twierdzi, że „troje pięknych dzieci” to prawdopodobnie książę William, Harry oraz Beatrycze, którzy są świadkami upadania jednej z najważniejszych i ostatnich monarchii w historii.

Eksperci uważają, iż Nostradamus już wiele lat temu także przepowiedział plagę koronawirusa. W jego zbiorach znajdują się proroctwa dotyczące wielkiej plagi, która zbiera żniwa we włoskich i francuskich miastach:

„Pau, Werona, Vincennes, Saragossa

Z dalekich mieczy ziemia będzie mokra od krwi.

Olbrzymia plaga dotrze do wielkiej skorupy,

Bliskie zbawienie, ale lekarstwo jest daleko.”

„Montauban, Nîmes, Avignon i Béziers,

Plaga, grzmoty i grad po Marsie:

Mostu Paryskiego, ściany Lyonu, Montpellier,

Po sześciuset siedmiu trafiają trzy pary.”

To sporządzony przez naukowca 75 czterowiersz z III centurii (dokładna analiza na https://www.miastokobiet.pl/symboliczny-tekst-nostradamusa-a-covid-19/). Możliwe, że miejsca przytoczone przez mistyka są przypadkową zbieżnością, gdyż mogły to być po prostu miejsca mu znane, gdzie osiedlały się spore skupiska ludzi. Jednak fascynujący jest fakt, iż daty również zgadzają się z rzeczywistością. Co więcej, z proroctw Nostradamusa wynika, że rok 2021 będzie dla świata jeszcze bardziej destrukcyjny.

 

Powrót na górę