Kiedy warto stosować bieliznę wyszczuplającą?

Kiedy warto stosować bieliznę wyszczuplającą?

Bielizna wyszczuplająca budzi sporo kontrowersji. Jest bowiem niezwykle pomocna w optycznym wyszczupleniu ciała, co stanowczo poprawia komfort i samopoczucie noszących ją osób, jednak jest również dosyć mocno krytykowana przez jej przeciwników. Czy jednak bielizna mocno wyszczuplająca faktycznie aż tak bardzo zakłamuje prawdziwy obraz kobiety? Kiedy warto ją nosić, a kiedy z niej zrezygnować? Odpowiedź na te pytania znajdziesz w poniższym artykule.

 

Sekret bielizny wyszczuplającej

 

Czy bielizna wyszczuplająca to remedium na otyłość i nadwagę? Z pewnością nie, ponieważ z tym problemem jest w stanie zmierzyć się wyłącznie regularny ruch i zdrowa dieta. Ów akcesoria bieliźniane potrafią jednak pozbawić kompleksów związanych z figurą podczas ważnej okazji. Jak to możliwe?

 

Bielizna tego typu zawiera elastyczny materiał i odpowiednią konstrukcję pozwalającą ujarzmić niechciane fałdki tłuszczu i skóry, nadając sylwetce nowy, szczupły kształt. Ma ona za zadanie bowiem, wyszczuplić okolice bioder, brzucha, bądź ramion i pleców, uwydatniając atuty kobiecej sylwetki, jak pośladki czy biust. To dzięki odpowiednim, przylegającym materiałom (mieszance włókien syntetycznych i elastanu) i niebanalnej konstrukcji bielizny możliwe jest osiągnięcie spektakularnych efektów w  zaledwie kilka minut.

 

Bielizna wyszczuplająca – dla kogo?

 

Bielizna wyszczuplająca, jak sama nazwa wskazuje, ma za zadanie pomóc w pozbyciu się niechcianych kilogramów. Oczywiście, pod względem fizycznym jest to niemożliwe, gdyż tylko odpowiednia dieta i ruch może spowodować utratę tłuszczu z ciała. Jednak ów bielizna, właściwie dopasowana, może optycznie zmniejszyć obwód ciała o nawet dwa rozmiary, pozbywając się niechcianych fałdek czy zgrubień na ciele. Komu dedykowane jest takie rozwiązanie?

 

  • Dla pań, które niedawno urodziły

Bielizna wyszczuplająca jest optymalnym rozwiązaniem dla kobiet, które niedawno urodziły. Może być stosowana z powodzeniem w okresie połogu, usprawniając szybszą regenerację organizmu do stanu sprzed ciąży, bez dyskomfortu psychicznego i obaw o zdrowie. Jest jednak jeden warunek – by ów bielizna nie powodowała żadnych szkód dla organizmu i ciała w tak wrażliwym okresie, musi być wykonana wyłącznie z oddychających materiałów, jak mikrofibra czy bawełna z dodatkowymi włóknami antybakteryjnego srebra. Taka tkanina zapobiegnie rozwojowi ewentualnych stanów zapalnych i zadziała odświeżająco. Najlepszym rozwiązaniem dla kobiet, które rodziły drogami natury, jak i tych po cesarskim cięciu, będzie zwrócenie uwagi na wysoki stan bezszwowych, korygujących majtek gwarantujących komfort przez cały dzień.

 

  • Dla kobiet zmagających się z nadprogramowymi kilogramami lub zwiotczałą skórą

 

Bielizna wyszczuplająca przyniesie szereg korzyści również tym kobietom, które zmagają się z dodatkowymi kilogramami. Ponieważ na rynku bieliźnianym wybór ów bielizny jest przeogromny, może być on wykorzystywany zarówno do redukcji talii (majtki z wysokim stanem), ud i pośladków (wyszczuplające kolarki), piersi (biustonosz typu minimizer pozwalający na równomierne rozłożenie tłuszczu w obrębie klatki piersiowej) czy całego ciała (body, halka). To prawdziwe wybawienie dla pań, które nie są zadowolone ze stanu swojej sylwetki, a pragną w towarzystwie zapomnieć, choć na chwilę, o swoich kompleksach.

 

Kiedy nie zakładać bielizny wyszczuplającej?

 

Teoretycznie nie ma większych przeciwwskazań do stosowania wyszczuplającej bielizny, jeśli robi się to rzadko, na specjalne okazje. Do takich sytuacji z pewnością należą ważne uroczystości, gale, spotkania biznesowe, czy wyjście w sobotni wieczór na babską imprezę. Należy jednak pamiętać, że zbyt częste zakładanie bielizny lub noszenie jej przez cały dzień, zwiększa ryzyko wzrostu ciśnienia w jamie brzusznej i tamuje swobodny przepływ krwi, co w konsekwencji może doprowadzić nawet do omdleń. Najlepszym rozwiązaniem, by w pełni cieszyć się z posiadanego ciała, jest aktywność fizyczna lub pełna akceptacja siebie takiej, jaką się jest, bez względu na kilogramy. To właśnie w pewności siebie tkwi cały sekret atrakcyjności.

Powrót na górę