5 powodów, dla których warto udać się na narty w Alpy z dziećmi

5 powodów, dla których warto udać się na narty w Alpy z dziećmi

Bardzo dobrze zorganizowana narciarska infrastruktura, dobry stosunek jakości usług do ich cen, malownicza sceneria gór, szeroki wachlarz atrakcji przy stokach oraz korzystne zniżki dla najmłodszych – to wszystko przyciąga na narty w Alpach całe rodziny z dziećmi. Obecnie Alpy są bardzo popularnym zimowym kierunkiem na rodzinny wyjazd narciarski. Dodatkowo ośrodki w tych górach gwarantują zakwaterowanie rodzin we wszystkich możliwych przedziałach cenowych. Dlatego też wyjazd na narty z maluchami w te rejony wcale nie musi być drogi ani męczący. Czemu warto wybrać się na narty w Alpach z dziećmi?

Liczne zniżki i promocje dla dzieci w alpejskich ośrodkach narciarskich

W wielu alpejskich kurortach małe dzieci szusują za darmo. Bardzo często też, dzięki wielu zniżkom na stokach, nieco starsze dzieciaki mogą korzystać ze specjalnych, bardzo atrakcyjnych cenowo ofert. Przykładowo w austriackim Tyrolu w Paznaun dzieci poniżej 8 lat w towarzystwie swojego opiekuna szusują za darmo we wszystkich 4 ośrodkach narciarskich. Kolejnym przykładem korzyści z rodzinnych wyjazdów w te rejony może być fakt, że rodziny z dziećmi do 10 lat, które mają zakwaterowane w Ischgl lub Mathon, z karnetem VIP jeżdżą po stoku bezpłatnie. W Galtür także młodzież  poniżej 19 lat może wraz z opiekunami skorzystać z zakupu tak zwanego rodzinnego karnetu narciarskiego.

Alpejska gwarancja śniegu

W Alpach zimą możesz spokojnie szaleć z dziećmi bez obaw o biały puch. Dzięki ukształtowaniu tych gór i położeniu stoków narciarskich zazwyczaj na wysokości od 1040 do przeszło 2872 m. n.p.m. młodzi oraz dorośli miłośnicy zimowych sportów narciarskich mogą spodziewać się pewnej, niezakłóconej złą pogodą zabawy na nartach lub snowboardzie. Sezon narciarski w wielu ośrodkach w Alpach trwa od końca listopada nawet do początku maja.

Rodzinne oferty na każdą kieszeń – narty w Alpach z dziećmi

Ośrodki narciarskie położone w Alpach oferują doskonałe zakwaterowanie we wszystkich przedziałach cen, z wliczonymi dodatkowymi usługami dla rodzin z dziećmi. Na przykład w Kappl opieka w przedszkolu dla gości Sunny Mountain Erlebnispark jest całkowicie darmowa. Co więcej, dzieci zaraz po przyjeździe, otrzymują torbę pełną niespodzianek.

Białe szaleństwo dla wszystkich

Ośrodki narciarskie w Alpach oferują trasy o długości setek kilometrów, o różnych poziomach trudności. Dlatego też zarówno dzieci, jak i starsi narciarze znajdą wiele atrakcji dla siebie. Ośrodki alpejskie oferują także wiele rozrywek w funparkach. Na przykład Alblitt w Kappl zapewnia narciarskie atrakcje dla początkujących i zaawansowanych narciarzy. Turyści szukający różnorodności podczas zimowych wakacji na nartach z pewnością nie zawiodą się w Galtür i w wielokrotnie nagradzanym parku Silvapark. Z kolei na nieco starszych i bardziej spragnionych wrażeń czeka tyrolka Ischgl Skyfly.

Profesjonalna opieka nad dziećmi i chwila tylko we dwoje

W wielu alpejskich ośrodkach narciarskich rodzice mogą cieszyć się czasem tylko we dwoje, bez martwienia się o dzieci. Co ważne, w popularnych kurortach od niedzieli do piątku można skorzystać w bardzo atrakcyjnej cenie z troskliwej i profesjonalnej opieki nad najmłodszymi dziećmi. Na przykład w Kappl klub „Sunny Mountain Club” zaprasza najmłodsze dzieci już od trzeciego roku życia. Jest on zazwyczaj otwarty w godzinach od 9:00 do około 15:30. Poranna oraz popołudniowa świetlica dla malucha, bez wyżywienia, kosztuje zaledwie kilka euro dziennie. Poza tym dzieci, które wraz z rodzicami mają zakwaterowanie w jednym z ośrodków, które są członkiem zrzeszenia, objęte są darmową opieką. W wielu kurortach narciarskich w Alpach koszt całodziennego zajmowania się dziećmi, z wyżywieniem, od godzin porannych do około 16:00, dla maluchów od dwóch lat, kosztuje nawet 5 euro. Z kolei w przedszkolach narciarskich w kurorcie Ischgl, nawet dzieci od 18. miesiąca życia można zostawić dobrych i profesjonalnych rękach.

Najwyższy w Europie łańcuch górski – Alpy – ciągnący się przez tereny kilku krajów, jest doskonałym miejscem na zimowe wakacje z całą rodziną. Wystarczy tylko wybrać odpowiedni ośrodek narciarski i białe szaleństwo będzie gwarantowane!

Powrót na górę