Jaki zapach rozpylać w biurze?

Odpowiednie przystosowanie biura, jego estetyka i panujący nastrój potrafi w znacznym stopniu wpłynąć na atmosferę pracy i podnieść jej efektywność. Jednym z czynników oddziałujących na budowanie przyjaznej atmosfery jest aromat. Najlepszy zapach do biura to ten sprzyjający wyciszeniu, skupieniu i harmonii. Wybór właściwego pomoże zbudować nastrój pełen koncentracji i wolny od stresu. Trwały zapach do biura z powodzeniem zmobilizuje Twój zespół i sprawi, że miejsce pracy zyska na profesjonalizmie, cieple i spójności. Z powodzeniem może także oddziaływać na Twoich klientów. Powitani przyjemnym zapachem, poczują się swobodniej, a Twoje biuro w przyszłości będzie kojarzyć się w pozytywny sposób.

Wybierz produkt dopasowany do powierzchni pomieszczenia

Jednym z kluczowych czynników podczas wyboru produktu aromatyzującego pomieszczenie jest dostosowanie jego mocy do rozmiaru przestrzeni. Wybierając zapachy do biura, warto zwrócić uwagę na formę i pojemność produktu. Jednym z najbardziej uniwersalnych, lecz jednocześnie pełnych elegancji i przede wszystkim skutecznych produktów, jest odświeżacz w formie patyczków zapachowych. Jego klasyczny wygląd, na który składają się naturalne wkłady i szklane, przezroczyste naczynie, sprawia, że odnajdzie się w każdym typie pomieszczenia, stanowiąc eleganckie, minimalistyczne akcesorium.

Decydując się na odświeżacz powietrza do biura, zwróć uwagę na jego pojemność. Trwały zapach do biura nie zawsze oznacza wybór największej gramatury produktu. Jeśli Twoje miejsce pracy jest niewielkich rozmiarów, postaw na odświeżacz o wielkości 100 lub 200 ml. Przy dużych powierzchniach zdecydowanie lepiej sprawdzą się zapachy o pojemności 500 ml. Właściwy rozmiar odświeżacza zapewnia odpowiednią moc zapachu. Zbyt mała pojemność zastosowana na dużych przestrzeniach może pozostać niewyczuwalna. Spora ilość umieszczona w małym biurze może przytłoczyć intensywnością aromatu.

Jaki zapach do biura będzie odpowiedni?

Decydując się na zapachy do biura, warto dostosować je do charakteru wykonywanej pracy i pracowników. Najlepszy aromat to taki, przy którym wszyscy obecni czują się komfortowo. Nie powinien być on zbyt ekstrawagancki ani dominować nad całym otoczeniem.

Jeśli nie masz pewności, jaka kompozycja najlepiej wpasuje się w charakter Twojego miejsca pracy, postaw na delikatne, neutralne rozwiązania. Jednym z nich jest mieszanka AMARANTI, cechująca się delikatnością i kwiatowymi akordami. Równie dobrą propozycją jest LADY ORCHID – nieco odważniejsza, lecz wciąż stonowana kompozycja jaśminu, mchu, górskiego fiołka i brzoskwini. Takie nuty odnajdą się np. w salonach masażu, gabinetach kosmetycznych lub miejscach, w których panuje spokój i kojąca atmosfera.

Do pomieszczeń o bardziej wyrazistym charakterze sprawdzą się mieszanki dodające energii, mobilizujące do działania i wprawiające w pozytywny nastrój. Jeśli zastanawiasz się, jaki zapach do biura ożywi panującą w nim atmosferę, wybierz CAPPUCCINO – mieszankę soczystej pomarańczy z aromatyczną kawą, toffi i lukrecją. Jeśli szukasz mocnej, owocowej kompozycji, zdecydowanie spodoba Ci się TROPICAL ISLAND – pełen egzotycznych owoców, orientalnych akordów i szczypty wanilii. Wszystkie produkty dostępne są na stronie pachnacaszafa.pl.

Gdzie umieścić odświeżacz zapachowy?

W zależności od rodzaju i charakteru pomieszczenia oraz tego, jaki odświeżacz powietrza do biura wybrałaś, możesz postawić go w bardziej lub mniej widocznym miejscu. Nasączone aromatem patyczki rozpylają zapach na skutek podmuchu powietrza. W związku z tym dobrym rozwiązaniem będzie umieszczenie odświeżacza w miejscu, obok którego często przechodzisz. Dzięki temu wybrany zapach zostanie skutecznie rozprzestrzeniony po całym pomieszczeniu.

Równie dobrym rozwiązaniem jest umieszczenie zapachu na blacie recepcji lub w poczekalni. Taka lokalizacja sprawi, że aromat poczują wszyscy klienci odwiedzający Twoje biuro. W zależności od tego, na jaki zapach się zdecydujesz, może być to dobry sposób na poprawę nastroju gości i klientów. Piękny aromat przywodzi na myśl miłe wspomnienia i również w taki sposób zostanie zapamiętane Twoje biuro.

Aby wykorzystać pełnię możliwości odświeżacza zapachowego, pamiętaj o systematycznej zmianie położenia patyczków. Co jakiś czas odwróć je – dzięki temu część patyczków zanurzona w zapachowym płynie zostanie wyeksponowana na zewnątrz. Ruch powietrza pozwoli uwolnić pełnię aromatu.

Powrót na górę