Jaki tusz do drukarki Brother DCP-J572DW najlepszy?

Jaki tusz do drukarki Brother DCP-J572DW najlepszy?

Każdy użytkownik drukarki dobrze zna moment, kiedy na wyświetlaczu sprzętu, bądź komputera pojawia się komunikat z informacją, iż kończy się tusz. Taka wiadomość zobowiązuje do niezwłocznego zakupu nowego kompletu. Jest to, wbrew pozorom, bardzo poważne zadanie, bowiem od tego wyboru zależy jakość wydruków, a co za tym idzie, także komfort pracy. Ważne jest, by wybrać dobry produkt, który będzie kompatybilny z drukarką i nie spowoduje żadnych komplikacji, czy to tych związanych z montowaniem tuszy, czy już w trakcie korzystania z wydruków. W dzisiejszym wpisie zastanowimy się nad tym, jaki tusz do Brother DCP-J572DW jest najlepszy, rozważając zarówno tusze oryginalne, jak i zamienniki.

 

Oryginalne tusze do drukarki Brother DCP-J525DW

 

Wybierając tusz do drukarki, naturalnym zdaje się zakup produktów od tego samego producenta. Jest to zrozumiałe z tego względu, że wyroby jednego wytwórcy gwarantują konsumentom pełną kompatybilność ze sprzętem. Dzięki temu kształt pojemników idealnie dopasowuje się do urządzenia i zapewnia tym samym niewysychanie tuszy. Brother dla drukarki DCP-J525DW dedykuje tusze o symbolu LC-3211 w czterech kolorach: czarny (BK), niebieski (C), żółty (Y) i purpurowy (M). Dodatkowo producent proponuje dwie linie tuszy: standardowe i wydajne. Pierwsze z nich gwarantują wystarczalność na wydruk 200 stron, w przypadku tuszy wydajnych ich moc zwiększona jest dwukrotnie, bowiem wystarczą na wydrukowanie aż 400 stron. Warto także dodać, że tusze oryginalne poddawane są szeregom testów, które mają potwierdzić 100% pewności i jakości wydruku. Ponadto tonery zaprojektowane zostały przez producenta w taki sposób, by wspomagać utrzymywanie czystości, a także dbać o stałe nasmarowanie głowic drukujących, co zapewnia konserwacje Twojego sprzętu. Dzięki temu będziesz mógł cieszyć się jego wydajnością znacznie dłużej.

 

Czy warto kupować zamienniki tuszy oryginalnych?

 

Wobec powyższych rozważań pewnie naturalnym byłoby odpowiedzieć na zadanie pytanie, że raczej nie. Jednak i tu sprawa nie jest taka oczywista. Oryginalne tusze bez najmniejszych wątpliwości posiadają niezaprzeczalne zalety, ale mają jedną wadę, która może wpływać na decyzję wielu klientów. Tonery oryginalne są znacznie droższe. Zamienniki natomiast, choć tańsze, kojarzą się raczej źle, bo oferują wydruki znacznie gorszej jakości – a przecież wcale tak nie musi być. Produkty pochodzą od innych firm, niezwiązanych z producentem drukarek. Jednak także w tym wypadku marka ma znaczenie, bowiem na rynku jest wiele firm, których produkty zachęcają wyjątkowo atrakcyjną ceną, choć nie posiadają testów wydruku. Klienci nie mogą mieć żadnej pewności co do działania takich tuszy. Zaufana marka to gwarancja Twojego zadowolenia. Kierując się wyborem odpowiedniego tuszu, powinieneś zwrócić uwagę na jego dopasowanie do modelu Twojej drukarki. To bardzo ważne, ponieważ produkty niedopasowane do konkretnego sprzętu będą negatywnie wpływać na pracę, przez co mogą spowodować poważne uszkodzenie. Zamienniki wcale nie muszą być złym wyborem, wręcz przeciwnie, to także dobra możliwość, by zaoszczędzić pieniądze i wciąż cieszyć się dobrym wydrukiem. Jednak, aby nie trafić na niskiej jakości wyroby, warto kierować się opiniami klientów, a także zaufaną firmą, która je produkuje i dystrybuuje.

 

Zamienniki do drukarki Brother DCP-J525DW

 

Propozycją bezpiecznego wyboru zamienników oryginalnych tuszy Brother będą produkty marki FullPrint. To wysokiej klasy wyroby, w pełni kompatybilne z drukarką Brother DCP-J525DW. Producent oferuje uzupełnienia o pojemności 10 ml w przypadku kolorów i 15 ml tuszu czarnego. Barwy, oferowane przez producenta, w pełni odpowiadają tym oryginalnym. Zamienniki występują w  wersji wydajnej, podobnie jak w przypadku tuszy Brother, zatem zapewniają, że będziesz mógł cieszyć się długim czasem wydruków. Warto odnotować też fakt, że tusze FullPrint są zaprojektowane tak, by idealnie wpasowywały się w otwory drukarki DCP-J525DW, dbając także o odpowiednie zabezpieczanie sprzętu. Dopasowanie tuszy zapewnia niewysychanie zawartości, a także wysokiej jakości zabezpieczenie drukarki przed mechanicznym uszkodzeniami, spowodowanymi wzmożoną pracą.

Powrót na górę