Jak dobrać rolety antywłamaniowe?

Jak dobrać rolety antywłamaniowe?

Każdy zawsze chce czuć się w swoim mieszkaniu bezpiecznie. Mowa tu nie tylko o bezpieczeństwie swoim i domowników, ale również o bezpieczeństwie mienia, które się w domu znajduje. Dlatego też większość osób szuka skutecznych sposobów na to, aby swoje lokum zabezpieczyć przed ewentualnym włamaniem. Jednym z takich sposobów jest na pewno montaż rolet antywłamaniowych. Aby jednak te spełniły swoje zadanie, muszą być właściwie dobrane. Na co zatem zwrócić uwagę?

Dlaczego warto zdecydować się na montaż rolet antywłamaniowych?

Złodzieje próbujący włamać się do mieszkania czy domu najczęściej szukają takiej możliwości poprzez wyłamanie drzwi lub okien. Co ważne, to właśnie okna dużo częściej na oku mają przestępcy. Wynika to z tego, że wielu właścicieli domów posiada antywłamaniowe drzwi. Nie do końca tak dobrze sytuacja wygląda w przypadku zabezpieczenia okien. Dlatego dobrym rozwiązaniem jest inwestycja w wysokiej jakości rolety antywłamaniowe. Ich montaż w szczególności polecić można właścicielom domów, lokali użytkowych oraz osobom mieszkającym na parterze w blokach. Często już sam widok zewnętrznych rolet antywłamaniowych skutecznie odstrasza potencjalnych złodziei.

Rolety antywłamaniowe, czyli jakie?

Na rynku dostępne są różne modele rolet antywłamaniowych. Decydując się na ich zakup, koniecznie sprawdzić należy, czy rzeczywiście spełniają swoją funkcję. Standardowe rolety nie będą niestety w stanie zapewnić oczekiwanego poziomu bezpieczeństwa. Dlatego wybór paść powinien na rolety wykonane ze specjalnego profilu aluminiowego. Poza tym powinny być one również dodatkowo wzmocnione. Dzięki temu będą znacznie odporniejsze na różnego rodzaju uszkodzenia. Co równie ważne, dobrej jakości rolety antywłamaniowe powinny być wyposażone w prowadnice, które są wzmocnione i mają system hakowy. Uniemożliwi to ewentualnemu włamywaczowi ich wyłamanie. Wspomnieć jeszcze można, że dobre rolety antywłamaniowe wyposażone powinny być w specjalne opaski maskujące na prowadnicach, które uniemożliwiają ich odkręcenie od zewnątrz. Wybierając rolety antywłamaniowe w Warszawie, postawić należy na produkt, spełniający wszystkie te kryteria.

Jak dobrać rolety antywłamaniowe? Warszawa

Przede wszystkim wybierając rolety antywłamaniowe do domu lub mieszkania, uwagę zwrócić należy na to, czy posiadają one odpowiedni atest. Brak takiego atestu świadczy o tym, że są to jedynie standardowe rolety zewnętrzne bez właściwości antywłamaniowych. Druga istotna kwestia to pancerz rolet antywłamaniowych. Im szersze okna się posiada, tym mocniejszy powinien być profil pancerza. Nie bez znaczenia jest również funkcjonalność rolet. Warto tu postawić na model z napędem elektrycznym. Wówczas ich rozwijanie i zwijanie będzie dużo łatwiejsze.

Jakie dodatkowe zalety mają rolety antywłamaniowe?

Decydując się na rolety antywłamaniowe w Warszawie, warto pamiętać, że mają one jeszcze dodatkowe zalety. Mowa tu choćby o tym, że wiosną czy latem skutecznie chronią przed promieniami słonecznymi. Innymi słowy, jeśli słońce jest zbyt uciążliwe, to rolety pozwolą na zaciemnienie pomieszczenia. Także zimną takie mogą pełnić dodatkową funkcję. Dzięki temu, że posiadają odpowiednie właściwości izolacyjne, to skutecznie zmniejszają ilość uciekającego ciepła przez okna.

Powrót na górę