Czym się kierować wybierając kontener metalowy?

Czym się kierować wybierając kontener metalowy?

Kontenery metalowe są pojemnikami przeznaczonymi do przechowywania lub transportowania wielu materiałów – począwszy od surowców czy odpadów, skończywszy na niebezpiecznych, płynnych substancjach. W związku z różnorodnością transportowanych towarów występuje również konkretna klasyfikacja kontenerów, w których konkretne materiały będą przechowywane. Czym w związku z tym kierować się, wybierając kontener metalowy?

Kontenery metalowe magazynowe – zastosowanie

Pojemniki metalowe, czyli innymi słowy kontenery, występują w najróżniejszych rozmiarach i mają różne funkcje. Mogą być otwierane, o zdejmowanej pokrywie, zwykłe lub samowyładowcze. Ich rodzaj jest zależny od tego, w jaki sposób wybrane surowce lub towary będą przechowywane czy transportowane.

Kontenery zbudowane są z wysokiej jakości stali. Surowiec ten jest jednym z mocniejszych i trwalszych materiałów gwarantujących niezawodność i długotrwałość użytkowania. Dlatego przechowując wybrany produkt w metalowym kontenerze, masz pewność wysokiego bezpieczeństwa bez względu na gabaryty, wartość czy stan skupienia danego materiału. Dodatkowo większość kontenerów produkowanych przez rzetelne i zaufane firmy jest zabezpieczona specjalną, dodatkową warstwą antykorozyjną – w postaci malowania proszkowego czy cynkowania ogniowego.

W kontenerach można przechowywać dosłownie wszystko. Najczęściej jednak używa się ich do transportu kruszyw, jak piasek czy gruz, albo wykorzystuje się je w pracy na liniach produkcyjnych lub magazynach. Z tą samą częstotliwością te stalowe pojemniki używane są w transporcie morskim, kolejowym czy śródlądowym.

Kontenery metalowe na odpady – jakie wybrać?

Wyposażając swoją firmę w kontener na śmieci metalowy, należy dużo wcześniej zapoznać się z jego specyfikacją. Jest to szczególnie istotne, jeśli pragnie się na przykład umieścić w metalowej skrzyni odpady budowlane – do tego celu będzie przeznaczony konkretny rodzaj pojemnika. Chcąc pozbyć się odpadów czystych, czyli pozostałości z gruzu betonowego i ceglanego, najlepiej wyposażyć się właśnie w model o takiej samej nazwie, czyli kontener na gruz czysty. W przypadku odpadów budowlanych zmieszanych, jak gleba, ziemia, złom, butelki PET, szklane butelki, płyty kartonowo-gipsowe, dachówki, tynk, kamienie czy gruz ceglany i metalowy, należy wykorzystać kontener na gruz zmieszany.

Kontenery metalowe nie znajdują swojego przeznaczenia wyłącznie w przechowywaniu odpadów budowlanych. Każdy surowiec, produkt spożywczy czy materiał wymaga dobrania odpowiednio dostosowanego pojemnika. Klasyfikacja kontenerów jest niezwykle pomocna w ostatecznym wyborze kontenera. Możemy wyróżnić:

– uniwersalne kontenery – które służą do transportu bądź przechowywania najróżniejszych materiałów i produktów spożywczych w workach, bębnach, paczkach i skrzyniach,

– kontenery o właściwie dostosowanej temperaturze – które są niezwykle pomocne w transporcie produktów czy materiałów wymagających odpowiednich warunków chłodniczych lub cieplnych,

– kontenery na gaz – które posiadają odpowiednie zabezpieczenie transportowanych materiałów w stanie gazowym,

– kontenery  podwyższonej szerokości i wysokości – które nadadzą się do przewozu europalet,

– kontenery z otwartymi bokami – które są odpowiednie do ładunków ponadnormatywnych,

– kontenery o otwartym dachu – do przewozu cięższych maszyn czy ładunków,

– kontenery z podporami – odpowiednie do samozaładunku,

– kontenery cysterny – to te, których używa się do transportu wszelkiego rodzaju płynów,

– kontenery z otwartym dachem i bokiem – ich z kolei używa się najczęściej do transportu towarów wielkogabarytowych,

– kontenery samowyładowcze – przydatne przy produkcji czy w halach magazynowych, mogą być mocowane do wózków widłowych.

Kontenery metalowe – producent z doświadczeniem

Przy wyborze odpowiedniego kontenera istotne jest nie tylko jego przeznaczenie. Ogromne znaczenie ma tu również producent, bowiem to od niego zależy, jak długo wybrany metalowy pojemnik będzie nam służył. Na stronie https://kontenery-metalowe.com/ znajdziesz szeroki wybór wysokiej jakości kontenerów metalowych – o różnej wielkości i przeznaczeniu. Firma zajmuje się produkcją kontenerów metalowych od wielu lat i cieszy się doskonałymi opiniami wśród swoich klientów. Dodatkowo producent jest niezwykle elastyczny – proponuje wyrób wybranego kontenera na indywidualne zamówienie klienta, w zależności od jego wymagań.

Powrót na górę