Prawo cywilne – czym jest?

Prawo cywilne stanowi jedną z głównych gałęzi prawa. Reguluje stosunki prawne między podmiotami, które występują we wzajemnych relacjach na równej pozycji. Uznawane jest ono za podstawę prawa prywatnego i znajduje bardzo szerokie zastosowanie w codziennym życiu.

Jeśli chcesz dowiedzieć się, czym dokładnie jest prawo cywilne i jak wybrać adwokata specjalizującego się w tym obszarze, zapoznaj się z dalszą częścią artykułu.

Prawo cywilne – co to jest?

Prawo cywilne jest jedną z dziedzin, w której skład wchodzą przepisy regulujące majątkowe, a także niemajątkowe stosunki pomiędzy osobami fizycznymi i prawnymi oraz innymi podmiotami na podstawie równorzędności. Do tego obszaru zalicza się prawo: rzeczowe, spadkowe, własności przemysłowej, autorskie i zobowiązań.

Źródłami powszechnie obowiązującego prawa cywilnego są ustawy, rozporządzenia, ratyfikowane umowy międzynarodowe i konstytucja. Najważniejszy jest natomiast Kodeks cywilny, składający się z czterech ksiąg zawierających informacje m.in. o spadkach.

Jak wybrać dobrego adwokata od prawa cywilnego? Wrocław

Szukasz dobrego adwokata prawa cywilnego? Wrocław to miasto, w którym znajdziesz świetnych specjalistów! Podczas wyboru sprawdź dokładnie kwalifikacje i doświadczenie danego fachowca.

Postaw na osobę, która specjalizuje się w prawie cywilnym, doskonale zna jego zasady i potrafi zrozumiale przekazać wiedzę. Wybierz adwokata, który śledzi wszelkie zmiany w przepisach, mocno angażuje się w swoją pracę oraz wykształcił umiejętność słuchania.

Pamiętaj, że dobry specjalista podchodzi do swoich klientów w sposób indywidualny, z empatią oraz zrozumieniem. Ponadto nie tylko udziela porad prawnych, ale również sporządza potrzebne pisma, a w razie potrzeby reprezentuje obsługiwaną osobę przed sądem.

Przed wyborem adwokata od prawa cywilnego warto poczytać o nim opinie w Internecie. Bardzo ważne jest upewnienie się, czy dany specjalista dobrze wykonuje swoje obowiązki i spełnia oczekiwania klientów. Najlepszy wybór stanowi adwokat, który cechuje się wysoką skutecznością oraz może pochwalić się wygranymi sprawami.

Adwokat, prawo cywilne (Wrocław) – ile kosztują usługi specjalisty?

Zastanawiasz się, ile kosztują usługi adwokata od prawa cywilnego we Wrocławiu? Jeśli chcesz uzyskać odpowiedź na to pytanie, skontaktuj się z kancelarią i poproś o wycenę usług. Pamiętaj, że adwokaci ustalają koszty prywatnie z klientami, ponieważ są one zależne od licznych kwestii m.in. stopnia skomplikowania sprawy.

Pamiętaj, że na usługach adwokackich nie warto oszczędzać. Lepiej zapłacić więcej, ale mieć pewność, że wybrałeś specjalistę godnego zaufania, który angażuje się w swoją pracę. Dobry adwokat musi cenić swoje usługi, ponieważ jego praca jest bardzo wymagająca i czasochłonna.

Zatem, jeśli zależy Ci na znalezieniu profesjonalisty, to nie szukaj kancelarii z najtańszą ofertą. Oczywiście, należy pamiętać, że najdroższy specjalista nie musi być najlepszy. Jednak lepiej uważać na oferty o podejrzanie niskich cenach.

Powrót na górę