Na co zwrócić uwagę przy wybieraniu biustonosza do karmienia?

Na co zwrócić uwagę przy wybieraniu biustonosza do karmienia?

Czas oczekiwania na narodziny dziecka oraz pierwsze miesiące z niemowlakiem są wyjątkowym momentem w życiu każdej kobiety. Moment porodu zazwyczaj poprzedzony jest licznymi przygotowaniami, których celem jest skompletowanie niezbędnej wyprawki dla malucha oraz młodej mamy. Dla kobiet decydujących się karmić dziecko piersią z pewnością niezwykle ważny okaże się zakup biustonosza do karmienia. Jego posiadanie pozwala na utrzymanie maksymalnego komfortu i wygody podczas wykonywania codziennych czynności, a dodatkowo pozwala na szybkie oraz dyskretne nakarmienie noworodka. Wybór konkretnego modelu może okazać się nieco kłopotliwy, ze względu na szeroką ofertę biustonoszy, dostępnych w sklepach. Aby zakupić najlepszy biustonosz do karmienia warto dowiedzieć się, na co szczególnie warto zwrócić uwagę podczas jego zakupu.

Biustonosz do karmienia – niezbędne akcesorium mamy karmiącej!

Biustonosz do karmienia jest specjalnym rodzajem bielizny. Jego specjalistyczna konstrukcja pozwala na szybkie odpięcie miseczki, dzięki czemu mama karmiąca ma niemal natychmiastowy dostęp do piersi. Główną zaletą posiadania biustonosza do karmienia jest wygoda, komfort oraz nieoceniona pomoc w początkowej fazie nauki karmienia piersią. Dodatkowo, to rodzaj bielizny, którego zadaniem jest:

  • podtrzymywanie i stabilizowanie biustu, który bardzo często jest obolały, tkliwy oraz narażony na utratę jędrności,
  • zapewnienie komfortu psychicznego i fizycznego dla świeżo upieczonej mamy,
  • estetyka i ładny wygląd biustu w tym wyjątkowym okresie życia.

Zakup biustonosza do karmienia jest najlepszym rozwiązaniem dla każdej kobiety, planującej po porodzie karmić dziecko w naturalny sposób. Warto jednak pamiętać, aby nie spieszyć się z jego zakupem. Najlepszym momentem na przymiarkę i wybór konkretnego modelu jest na przełomie ósmego oraz dziewiątego miesiąca ciąży, kiedy rozmiar biustu stabilizuje się.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie biustonosza do karmienia?

Zakup biustonosza do karmienia bardzo często jest bagatelizowany przez przyszłe mamy. To bardzo błędne podejście, gdyż zakup przypadkowego modelu może niekorzystnie wpłynąć na komfort karmienia oraz wygląd biustu po jego zakończeniu.

Najważniejszymi parametrami dobrego biustonosza do karmienia są:

  • sposób wykonania modelu – biustonosz do karmienia powinien charakteryzować się wysoką jakością wykonania. Szwy oraz cała konstrukcja powinna być stabilna i nie prowadzić do podrażnienia delikatnego naskórka na piersiach;
  • rodzaj tkaniny – biustonosze do karmienia powinny być wykonywanie z certyfikowanych tkanin. Materiały używane do ich konstruowania i tworzenia powinny wyróżniać się wysoką jakością oraz przewiewnością, która pozwoli na zachowanie najlepszej cyrkulacji powietrza między tkaniną, a skórą mamy karmiącej;
  • ramiączka stanika – ramiączka w biustonoszu do karmienia powinny być dość szerokie. Wąskie paski mogą prowadzić do obniżenia komfortu noszenia modelu z uwagi na wbijający się materiał w ramiona kobiety. Dodatkowo, szerokie ramiączka pozwalają na prawidłowe utrzymanie biustu, który często jest obolały i przepełniony mlekiem, a zwłaszcza w pierwszym miesiącu mlecznej przygody;
  • konstrukcja stanika – doskonałym rozwiązaniem jest zakup stanika do karmienia ze specjalistycznymi odpinanymi miseczkami, które otwierają się już na wysokości miseczki. Zapewnia to niemal natychmiastowy dostęp do piersi w chwili, gdy noworodek właśnie potrzebuje porcji pokarmu lub bliskości mamy;
  • rodzaj miseczki – w zależności od upodobań, na rynku dostępne są biustonosze do karmienia usztywniane lub miękkie. Niezależnie od posiadanych preferencji warto wybrać model, który dokładnie zbiera całą pierś i nie wbija się w skórę.

Zakup biustonosza do karmienia może okazać się niemałym wyzwaniem dla przyszłych mam. Zwrócenie uwagi na jego najważniejsze parametry oraz prawidłowe dobranie rozmiaru z pewnością pozwoli na zakup modelu, którego konstrukcja będzie zwiększać komfort karmienia oraz wpłynie na właściwe podpieranie piersi młodej mamy.

Powrót na górę