Kobiecy punkt G – czym jest i jak go znaleźć?

Kobiecy punkt G – czym jest i jak go znaleźć?

Orgazm jest zdecydowanie najwspanialszym zmysłowym doznaniem doznań, jakie człowiek może doświadczyć. Więc nic dziwnego, że tak dużo mówi się o sposobach, dzięki który można go posmakować – w tym o nieuchwytnym orgazmie dzięki stymulacji punktu G. Oto wszystko, co musisz o nim wiedzieć i jak go stymulować.

Czym tak właściwie jest punkt G?

Punkt G nie jest rodzajem struktury anatomicznej jak często się o nim myśli, ale raczej strefą erogenną, której stymulacja może zapewnić intensywną przyjemność u niektórych kobiet, ale nie u wszystkich. Termin został wykreowany w latach 80. i nazwany od pierwszej litery dr Ernsta Gräfenberga, który jako pierwszy teoretyzował o jego istnieniu. Uważa się, że stymulacja punktu G jest tak naprawdę stymulacją wewnętrznych receptorów łechtaczki. Ta nie jest tylko małym elementem zewnętrznej anatomii, ale wierzchołkiem góry lodowej zakorzenionej i silnie unerwionej po obu częściach pochwy.

Gdzie jest punkt G? Uważa się, że znajduje się on na przedniej ścianie pochwy na głębokości około 5 cm. To gdzie jest punkt G u kobiety może się różnić w zależności od danej osoby. Może być umiejscowiony trochę bardziej w lewo lub w prawo, albo bliżej lub czy głębiej od wejścia pochwy. Trzeba pamiętać, że osiągnięcie orgazmu dzięki jego stymulacji nie zawsze może być możliwe, podobnie jak jego znalezienie. Co więcej, nie każda kobieta może doświadczyć przyjemności ze stymulacji punktu G. To bardzo indywidualna kwestia.

Jak zlokalizować punkt G?

Zaleca się, aby najpierw znaleźć punkt G samemu, a następnie przekazać partnerowi wszystkie instrukcje. To najprostszy i najdokładniejszy sposób i bardzo często jedyny z możliwych. Jak to zrobić?

  • Upewnij się, że jesteś odpowiednio wilgotna, albo w wyniku samostymulacji lub z pomocą lubrykantu.
  • Włóż jeden lub dwa palce do pochwy, kierując się w stronę górnej ścianki, tuż za brzuchem.
  • Użyj palców, aby głaskać środkowy obszar pochwy ruchem „podejdź tu”.
  • Nie spiesząc się, badają ten obszar i wszystkie doznania, które odczuwasz podczas stymulacji.
  • Zwróć uwagę na to, czy wyczuwasz obszar tkanki o wielkości małej monety, który wydaje się być nieco twardszym lub gęstszym niż jego otoczenie.

Jeśli poszukiwania punktu G zakończyły się niepowodzeniem nie masz żadnych powodów do jakichkolwiek obaw. Ten fakt nie definiuje jakości życia seksualnego, które jest dla Ciebie przeznaczone. Istnieje tak olbrzymia mnogość sposobów na cieszenie się intymnością seksualną i przyjemnością jaka się z nią wiąże, że punkt G u kobiety jest niczym więcej, jak tylko jeszcze jednym punktem na tej długiej liście. Co więcej, to jak znaleźć punkt G może być pewnego rodzaju procesem, który być może będzie potrzebować kilku prób. Więcej na ten temat przeczytasz na: https://www.miastokobiet.pl/poszukiwanie-punktu-g/.

Jak stymulować punkt G?

Nie wszystkie pozycje seksualne sprawdzą się tak samo w przypadku prób stymulacji punktu G. Nie oznacza to jednak, że będzie to wymagać od partnerów skomplikowanych, łóżkowych akrobacji, gdyż najbardziej klasyczne pozycje świetnie nadają się do tego zadania. Jak pieścić punkt G podczas seksu?

Misjonarz

Ta standardowa pozycja świetnie spisuje się w stymulacji punktu G, szczególnie jeśli partnerka umieści poduszkę pod biodrami, dzięki temu podniesie swoją miednicę i da partnerowi lepszy kąt penetracji. Wariacja misjonarza o nazwie „rozkwitający lotos” będzie jeszcze skuteczniejsza. Złączone nogi oparte na barkach partnera tworzą więcej wewnętrznego tarcia i umożliwiają lepszą stymulacje okolic wejścia pochwy, a właśnie na tej głębokości znajduje się punkt G.

Na pieska

Ta pozycja jest wypróbowanym i prostym sposobem na trafienie w punkt G. „Piesek” umożliwia łatwą zmianę wysokości i kąt penetracji podczas pozycji, dzięki czemu w prosty sposób można znaleźć najbardziej optymalne ustawienie i drażnić punkt G z każdym pchnięciem.

Jeździec

Jeśli to partnerka chce przejąć stery, „kowbojka” będzie najlepszą pozycją, również w aspekcie pieszczenia punktu G. Kiedy kobieta przejmuje całą kontrolę i znajduje się na górze, może sama decydować o prędkości, głębokość i kącie, dbając o to, żeby punkt G był stymulowany.

Powrót na górę