Jak udekorować samochód ślubny – najlepsze pomysły

Jak udekorować samochód ślubny – najlepsze pomysły

Kwestia tego, czy zdecydujesz się na wynajmowany samochód do ślubu, to dość istotna decyzja. Jeżeli Twój budżet jest na tyle duży, że możesz sobie na to pozwolić, to nic nie stoi na przeszkodzie, żeby wynająć efektowne auto. W przypadku samochodu do ślubu na Śląsku bądź w innym województwie oferta jest szeroka i zróżnicowana. Każdy znajdzie tam coś dla siebie niezależnie od tego, czy chce jechać nowym Jaguarem, eleganckim Porsche, zabytkowym Mercedesem lub efektownym Mustangiem. To będzie nie lada gratka szczególnie dla fanów motoryzacji, którzy już od wielu lat marzą o przejażdżce nietypowym samochodem. Jeżeli jednak Twój budżet nie pozwala na tak duży wydatek, nie warto się załamywać. Może ktoś wśród znajomych lub najbliższej rodziny posiada nowy samochód lub model w białym kolorze, który będzie pasował do tej okazji? Bez względu na to, na jaki pojazd się zdecydujesz, warto ozdobić go w sposób odpowiedni do okazji. Poniżej znajdziesz podpowiedzi, jak ubrać samochód do ślubu, żeby zrobić wrażenie na gościach, przyciągać spojrzenia przechodniów oraz poczuć się wyjątkowo.

Jak ubrać auto do ślubu?

Samochód z wypożyczalni, pożyczony od znajomych czy własny – niezależnie od Twojego wyboru istnieje kilka najpopularniejszych miejsc do udekorowania, o których warto pamiętać. To na masce auta jest najwięcej miejsca, dlatego można umieścić na niej największą dekorację. Jednak jeżeli obawiasz się zasłonięcia widoku kierowcy, możesz udekorować bagażnik. Również boczne drzwi są świetnym miejscem na ozdoby lub napisy. Każdy wystający element, jak lusterka czy antena na dachu mogą posłużyć do umocowania drobnych elementów. No i najważniejsze miejsce dla młodych par – tablica rejestracyjna. Jest to niestety nie do końca legalny proceder, ale policja zazwyczaj przymyka oko ze względu na wyjątkowe okoliczności oraz niewielką szkodliwość czynu. Teraz już wiesz, jak przystroić auto do ślubu z wykorzystaniem wszystkich dostępnych miejsc.

Jak udekorować auto do ślubu?

Jakich ozdób warto użyć, aby auto prezentowało się jak najlepiej? Dużo będzie zależało od tego, czy samochód wybrany na tę okoliczność ma kontrastowy biały lub czarny kolor, do którego będą pasować wszystkie inne kolory ozdób czy może zdecydowałeś się na auto w jakimś nietypowym kolorze, jak czerwony albo żółty. Ozdoby mogą też współgrać z kwiatami i elementami z sali weselnej bądź zaproszeń ślubnych. Jeżeli zamawiasz rośliny do udekorowania kościoła oraz sali w lokalnej kwiaciarni, możesz zapytać pracownika również o ozdoby do auta, żeby wszystkie elementy ze sobą współgrały.

Jak już zostało wspomniane wyżej, warto zainteresować się zakupem dekoracyjnych tablic rejestracyjnych. Do wyboru są dwa przykładowe rodzaje: te całkowicie spersonalizowane z datą ślubu i imionami nowożeńców lub uniwersalne z napisem „młoda para” bądź jakimś śmiesznym hasłem nawiązującym do charakteru uroczystości, na przykład „game over”.

Kwiaty to również popularny element ozdób. Możesz zdecydować się zarówno na żywe, jak i na sztuczne rośliny. Pojawiają się na masce przyczepione za pomocą delikatnej dwustronnej taśmy czy gumowych przyssawek. Na klamki, lusterka czy antenę można przywiązać kolorowe kokardki. Fani amerykańskich filmów mogą przyczepić do zderzaka lub haka samochodu metalowe puszki, które jak w filmach będą przyciągać uwagę ciekawskich swoim dźwiękiem. Stanowi to jednak rozwiązanie jedynie na krótkie odcinki drogi. Na masce zamiast kwiatów możesz umieścić wielką, czerwoną kokardę, która zamieni samochód w sporych rozmiarów prezent lub spróbować z kompozycjami wykonanymi z balonów napełnionych helem.

Warto pamiętać, że wszystkie ozdoby mogą pojawić się na większej ilości samochodów, na przykład na autach rodziców, chrzestnych czy świadków. Tym samym jadąc jedną kolumną, będziecie jeszcze bardziej przyciągać wzrok. Po przeczytaniu tego artykułu już wiesz, jakim samochodem pojechać oraz jak ozdobić auto do ślubu, żeby podobało się zarówno Tobie, zrobiło wrażenie na gościach, jak i budziło podziw w przypadkowo mijanych przechodniach.

Powrót na górę