Jak zwiększyć libido u kobiet? Skuteczne sposoby

Problem niskiego libido dotyka wielu przedstawicielek płci pięknej. Chroniczny stres i nieodpowiednio zbilansowana dieta to tylko niektóre z potencjalnych przyczyn braku ochoty na seks. Jeśli i Ty należysz do kobiet zmagających się z niskim libido, dowiedz się, co możesz z tym zrobić! Na szczęście, istnieją skuteczne metody pozwalające na zwiększenie ochoty na zbliżenia intymne. Można wypróbować między innymi tabletki na potencję Viamea, jak również wprowadzić do swojej diety więcej afrodyzjaków. Ważna jest także redukcja nadmiernego napięcia emocjonalnego. Pomóc mogą również zabawki erotyczne. 

Tabletki na potencję Viamea – poznaj ich działanie

Jeżeli dokucza Ci problem niskiego libido, powinnaś zwrócić swoją uwagę na tabletki na potencję Viamea. Mają one szansę pomóc nie tylko paniom, które borykają się z brakiem ochoty na seks, ale także kobietom, które mają trudności z osiąganiem orgazmu. W składzie tego suplementu znajdziesz wiele dobroczynnych ekstraktów pochodzenia roślinnego. Mowa tu, chociażby o ekstrakcie z owoców buzdyganka naziemnego, który zwiększa pobudzenie seksualne oraz korzystnie wpływa na stan nawilżenia pochwy. Suchość okolic intymnych także może bowiem odbierać Ci ochotę na seks. Dobrze byłoby więc pozbyć się jej. W tabletkach Viamea znajdziesz także ekstrakt z kłącza imbiru, który poprawia ukrwienie narządów płciowych, jak również ekstrakt z ziela owsa czy ekstrakt z korzenia maca, który jest uznawany za naturalny afrodyzjak. Warunkiem skuteczności tabletek jest przyjmowanie ich zgodnie z zaleceniami producenta.

Zwróć uwagę na afrodyzjaki

Jeśli problemem w Twoim związku jest zbyt niskie libido, jak zwiększyć u kobiet ochotę na seks w sposób naturalny? Zapewne nie raz zadawałaś sobie to pytanie. Na szczęście, z pomocą przychodzą Ci naturalne afrodyzjaki. Przede wszystkim, sięgnij po czekoladę! Najlepiej, jeżeli wybierzesz gorzką, z wysoką zawartością kakao. Jeszcze lepiej, jeśli czekolada będzie zawierać dodatek przypraw takich jak na przykład imbir czy chili. Idealnym dodatkiem do czekoladowych deserów będzie kieliszek wytrawnego czerwonego wina. Zawarte w tych produktach związki w sposób naturalny zwiększają kobiece libido. Zainteresuj się również bananami, mango oraz granatem. Owoce te zawierają dobroczynne substancje, które aktywują kobiece hormony płciowe odpowiedzialne za popęd seksualny. Pamiętaj jednak o tym, że tylko regularne spożywanie wymienionych produktów ma szansę korzystnie wpłynąć na Twoje libido. Zachowaj także umiar, zwłaszcza jeśli chodzi o spożywanie alkoholu. 

Zredukuj stres

Jeśli zastanawiasz się nad tym, jak naturalnie zwiększyć libido u kobiet, musisz mieć na uwadze także wyeliminowanie czynników, które negatywnie wpływają na Twój popęd seksualny. Jednym z nich jest na pewno stres, zwłaszcza przewlekły. Na szczęście, istnieje wiele skutecznych metod, które pozwalają na pozbycie się nadmiernego napięcia emocjonalnego. Możesz zdecydować się, chociażby na medytację bądź na jogę. Tego rodzaju aktywności pozwalają uspokoić oddech, wyciszyć umysł oraz zrelaksować ciało. Poza tym joga ma niezwykle korzystny wpływ na kobiecy układ hormonalny. Miej na uwadze także spacery na świeżym powietrzu, zwłaszcza w lesie. Wydzielane przez niektóre drzewa olejki eteryczne mają zbawienny wpływ na układ nerwowy. Jeżeli czujesz, że nie dajesz sobie rady z samodzielnym redukowaniem stresu, udaj się po pomoc do doświadczonego psychoterapeuty. 

A może zabawki erotyczne?

Jeżeli nie wiesz, jak zwiększyć libido u kobiet, możesz wypróbować także zabawki erotyczne. Możesz korzystać z nich zarówno sama, jak i ze swoim partnerem. Być może, jeśli lepiej poznasz swoje ciało i dowiesz się, co sprawia Ci przyjemność, zwiększy się Twoja ochota na seks. Sklepy erotyczne mają Ci naprawdę wiele do zaoferowania. Możesz skorzystać między innymi z wibratorów, jak również z kajdanek czy pejczy. Być może Twoją uwagę przyciągną także dilda oraz kulki analne. Ważne jest to, abyś wybrała takie zabawki, z których będziesz miała ochotę korzystać. 

Powrót na górę