Jak wygląda montaż klimatyzacji w domu?

Jak wygląda montaż klimatyzacji w domu?

Klimatyzator jest najprostszym, a zarazem najskuteczniejszym sposobem na poradzenie sobie z upałami i przeżycie gorącego lata. Z tego powodu coraz więcej ludzi decyduje się na zamontowanie ich w swoim domu. Z roku na rok coraz mniej można spotkać się ze stwierdzeniem, że klimatyzacja jest urządzeniem tylko dla sklepów czy innych obiektów publicznych. W domach znajduje zastosowanie już nie tylko jako urządzenie chłodzące pomieszczenia w upalne dni, ale również zaczyna się z niego korzystać w sezonie zimowym do grzania. Jak ten sprzęt zamontować u siebie w domu?

Montaż klimatyzacji – Białystok

Przed zamontowaniem systemu klimatyzacji warto dowiedzieć się, na jakie on właściwie dzieli się rodzaje. Klimatyzatory domowe spotykamy jako przenośne oraz typu split. Klimatyzacja przenośna przypomina bardziej lodówkę i działa tak samo jak split, tylko jest mniejsza i mniej wydatna. Aby odpowiednio działały, potrzebują wyciąg ciepłego powietrza, które pozyskuje się przez wystawienie na zewnątrz budynku rury. Minusem i to dużym, jest to, że rura powinna być przepuszczona przez otwór w ścianie, prowadzący na zewnątrz. Urządzenia typu split są bardziej profesjonalne, wydajnie i mogą wydawać się nieco większe. Jest w nich zachowany podział na jednostkę wewnętrzną i zewnętrzną. W tej zewnętrznej znajduje się duży wentylator, wszystkie możliwe większe elementy sprzętu oraz kompresor. Natomiast jednostka wewnętrzna jest wentylatorem z parownikiem i jednostką, która steruje. Element sterujący wdmuchuje do budynku chłodne powietrze. Te dwa rodzaje klimatyzatorów są najczęściej spotykane w domach, jednakże nie jedyne, jakie istnieją.

Jak odbyć montaż klimatyzacji Białystok?

Takim procesem na ogół zajmują się profesjonaliści, ponieważ oni najlepiej zamontują klimatyzację i zrobią to tak, aby służyła przez lata. Nie warto podejmować się takiego działania samemu, ponieważ nie posiadając odpowiedniej wiedzy, doświadczenia oraz certyfikatów można bardzo sobie samemu zaszkodzić. Trzeba odpowiednio przygotować się do instalacji tych urządzeń. Jak przebiega montaż klimatyzacji – Białystok i nie tylko?

Zaczynając od jednostki wewnętrznej, która powinna zostać umieszczona w szczególny sposób – najlepiej minimum 20 cm od sufitu idąc w dół, natomiast po bokach zostawić chociaż 15 cm wolnej przestrzeni. Przerwy te pozwolą na naprawy urządzenia. Wszystko montuje się za pomocą specjalnych stelaży, które przykręca się do ściany. Należy wywiercić również otwór, w którym będą znajdowały się kable sterujące oraz przewody metalowe. Tą część instaluje się na zewnątrz budynku, na dachu, elewacji bądź balkonie. Najlepiej jest ją umieścić w zacienionym miejscu, na jakiejś stabilnej podstawie. Ze względu na hałas, jaki wydaje z siebie urządzenie, zalecane jest zamontowanie jej jak najdalej od strony, na której mieszkają na przykład sąsiedzi. Trzeba jeszcze przyłączyć odpływ skroplin, który instaluje się pod spodem urządzenia zewnętrznego. Następnie trzeba przyłączyć przewód freonowy, który można dogiąć, bądź skrócić w zależności od potrzeb.

Powrót na górę