Jak urządzić małe mieszkanie? – porady i inspiracje

Jak urządzić małe mieszkanie? – porady i inspiracje

Posiadanie własnego mieszkania to marzenie niemal każdego dorosłego człowieka. Młodzi ludzie, którzy w szczególności poszukują własnych czterech kątów, chcąc się po prostu wyprowadzić od rodziców i usamodzielnić, zmuszeni są do podejmowania trudnych i kosztownych decyzji. Obecne ceny nieruchomości sprawiają, że spora część z tych, którzy decydują się na zakup mieszkania, zmuszona jest wybierać dość mały metraż.

Niewielkie mieszkania to jednak nie tylko problem młodych ludzi. W tego typu budownictwie mieszają w Polsce tysiące Polaków. Na szczęście jednak aranżacja wnętrz na miarę XXI wieku jest w stanie w dużym stopniu skutecznie rozwiązać problem małych powierzchni. W jaki sposób? Poprzez zastosowanie ciekawych rozwiązań, które optycznie, ale i nie tylko, są w stanie z niewielkiego pod względem metrażu mieszkania zrobić bardzo wygodne lokum.

Pierwszym sposobem, aby tego dokona, jest zakup mebli na wymiar. Jeszcze lepiej, jeśli o pomoc poprosisz dobrego projektanta. Projektowanie wnętrz w Tarnowie lub innym mieście może być bardzo pomocne dla tych osób, które wiedzą, co chcą osiągnąć, ale nie mają odpowiedniej wiedzy do tego, w jaki sposób dojść do konkretnych rozwiązań wizualnych. Dobry projektant wnętrz zaplanuje cały wystrój Twojego mieszkania, a osoba, której zlecisz wykonanie mebli na wymiar, dostosuje się po prostu do otrzymanego projektu.

Projektowanie wnętrz w Tarnowie – co jeszcze zapewnia dobry projektant? 

Meble na wymiar, które zapewniają Ci dodatkowe metry w mieszkaniu, to jednak nie jedyne rozwiązanie, które pomoże Ci w jego oryginalnym urządzeniu. Dobry projektant jest w stanie zaproponować Ci skuteczne i ciekawe opcje kolorystyczne. Kolory, które znajdą się na Twoich ścianach, również mają duży wpływ na efekt wizualny i optyczne “powiększenie” metrów kwadratowych, które masz do dyspozycji. Jasne lub pastelowe barwy optycznie powiększają każdą przestrzeń. Warto o tym pamiętać i stosować to proste i jednocześnie bardzo skuteczne rozwiązanie.

Pod żadnym pozorem nie maluj swoich ścian, a tym bardziej sufitów na kolory ciemne. Mogą one ładnie się prezentować, ale z całą pewnością, jeśli chcesz dobrze urządzić małe mieszkanie, ciemna paleta barw nie powinna być nigdzie stosowana. Innym pomysłem, który warto przemyśleć, są tapety. Obecnie stosowane technologie ich projektowania pozwalają na uzyskanie ciekawych efektów 3D, które użyte w małych mieszkaniach bardzo dobrze wpływają na ich optyczne powiększenie.

Światło ma znaczenie!

Jeśli zastanawiasz się, jak dobrze urządzić swoje małe mieszkanie, nie możesz zapomnieć o tak ważnej kwestii jak oświetlenie. Dobre światło może zdziałać cuda. Na pewno powinieneś unikać wielkich żyrandoli, które może i wyglądają bardzo ładnie, ale już na starcie zabierają Ci cenne metry. Wybieraj raczej oświetlenie sufitowe, które nie dość, że zapewni Ci bardzo dobry dostęp do światła, to jeszcze pozwoli zyskać miejsce. Oprócz tego dobrze stawiać na przykład na ledy, które również dają oryginalny efekt wizualny, doświetlają ciemne kąty i jednocześnie optycznie powiększają przestrzeń.

Powrót na górę