Czy warto wynająć samochód?

Obecnie życie bez samochodu bywa bardzo problematyczne. Brak własnego środka transportu oznacza konieczność korzystania ze środków transportu publicznego, które choć są bardziej ekologiczne, przeważnie bywają mało komfortowe. Czy trzeba kupować samochód, aby cieszyć się poruszaniem na czterech kółkach na własną rękę? Okazuje się, że alternatywnym rozwiązaniem jest wypożyczenie samochodu. Czy warto zdecydować się na taką opcję?

 

Na czym polega wypożyczenie samochodu?

Miejscem, które musisz odwiedzić, jeśli chcesz wynająć auto, jest wypożyczalnia samochodów Bydgoszcz. Tam, podczas rozmowy z pracownikiem firmy, dowiesz się wszystkich niezbędnych informacji i podpiszesz umowę. Podstawowym pytaniem do klienta jest pytanie o długość wynajmu. Wypożyczalnie proponują wynajmy krótkoterminowe, na kilka dni lub tygodni, albo długoterminowe, w których podpisuje się umowę na kilka lub kilkanaście miesięcy.

Przed wypożyczeniem samochodu należy dokładnie zapoznać się z regulaminem wypożyczalni, aby być w pełni świadomym, jakie prawa przysługują najemcom, a jakie będą oni mieć obowiązki. Zanim umowa zostanie podpisana, pracownik wypożyczalni może poprosić o okazanie dokumentu tożsamości oraz sprawdzić okres posiadania prawa jazdy.

 

Wynajem samochodu – czy to się opłaca?

Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Wszystko zależy od indywidualnej sytuacji każdego klienta i jego preferencji. Istnieją jednak pewne sytuacje, w których zdecydowanie warto skłonić się ku wypożyczeniu pojazdu.

 

Krótka wycieczka lub wyjazd za miasto

Jeśli masz w planach weekendowy wyjazd z rodziną lub przyjaciółmi lub chcesz pojechać na kilkudniowy urlop, wypożyczenie samochodu okaże się strzałem w dziesiątkę! To idealnie rozwiązanie dla osób, które nie mają w posiadaniu swojego własnego auta, ale nie tylko!

W sytuacji, kiedy nie ma się własnego samochodu, można wybrać korzystanie z transportu publicznego, który nie zapewnia dostatecznych wygód, szczególnie na dłuższe podróże, albo z taksówki, która jest stosunkowo drogą usługą.  W tej sytuacji zastanawiając się czy warto wynająć samochód – trzeba zdecydowanie stwierdzić, że warto. Wypożyczenie samochodu pozwala na podróżowanie w komfortowych warunkach, zapewnia elastyczność przy doborze trasy i będzie bardziej ekonomiczne od zamawiania taryfy.

Co więcej, ku tej opcji mogą skłaniać się nawet osoby, które mają swoje auto. Często prywatne pojazdy są niepewne, zwłaszcza kiedy chcesz wybrać się na wyprawę w góry czy do lasu i potrzebujesz napędu 4×4. Wypożyczone auto możesz dopasować do swoich potrzeb i możliwości. Nie musisz się także martwić o jego stan techniczny i ewentualne usterki. Wynajmowane pojazdy są często serwisowane i zawsze w pełni sprawne.

 

Naprawa własnego samochodu

Kiedy Twój samochód zostanie na kilka dni u mechanika, warto wynająć samochód z wypożyczalni i uniknąć zmiany swoich codziennych przyzwyczajeń. Jeśli w Twojej rutynie znajduje się dojeżdżanie do pracy lub uczelni samochodem, masz sporą odległość do pokonania a warunki pogodowe nie zachęcają Cię do zmiany środka lokomocji – warto pomyśleć o wynajmie auta na czas naprawy. Dzięki usłudze wypożyczania samochodów, nadal będziesz mógł realizować swój plan dnia bez przeszkód.

 

Test nowego modelu samochodu

Wynajęcie auta na kilka dni to również świetny pomysł, jeśli ma się w planach kupno samochodu z salonu, ale nie jest się w pełni przekonanym do konkretnego modelu. Wypożyczalnie posiadają w swojej ofercie pojazdy, które ledwo co wyjechały z linii produkcyjnej. W związku z tym można przetestować auto, którego zakup bierze się pod uwagę i dopiero po kilkudniowym użytkowaniu, podjąć ostateczną decyzję.

 

Wynajem długoterminowy czy kupno samochodu?

Chociaż zdecydowanie częstszym wyborem jest kupno samochodu, czy na pewno jest on najbardziej opłacalny? Jeśli chcesz zaopatrzyć się w kilkuletnie auto, wolisz posiadać samochód na własność, a nie jeździć pojazdem należącym do wypożyczalni, albo chcesz uniknąć stresu podczas zdawania samochodu (wypożyczalnie po skończeniu umowy sprawdzają stan samochodu i mogą poprosić o zwrot kosztów, np. za lakiernika, jeśli znajdą rysy lub inne uszkodzenia eksploatacyjne), zdecyduj się na kupno.

Natomiast dla osób, które chcą jeździć nowymi samochodami, nie chcą martwić się o ubezpieczenie i przeglądy techniczne (tymi kwestiami zajmuje się wypożyczalnia), chcą mieć pewność, że jeżdżą całkowicie sprawnym autem, odpowiedź na pytanie „wynajem czy kupno samochodu?” będzie oczywista. W takiej sytuacji długoterminowe wypożyczenia auta zdecydowanie okaże się korzystniejszą opcją.

Powrót na górę