Sprzątanie domu przed sprzedażą – o czym należy pamiętać?

Sprzątanie domu przed sprzedażą – o czym należy pamiętać?

Sprzedaż nieruchomości jest bardzo ważną transakcją, która dodatkowo dotyczy niemałej kwoty. Chcąc jak najlepiej przygotować dom dla nowych właścicieli, warto dokładnie go posprzątać przed sprzedażą. Dzięki temu można mieć pewność uzyskania maksymalnie wysokiej kwoty od kupca. To także oznaka kultury oraz profesjonalizmu. O czym pamiętać sprzątając dom przed sprzedażą?

Sprzątanie domów Gdańsk – dlaczego warto posprzątać dom?

Sprzedając dom przygotowuje się go dla kolejnych mieszkańców. Zapewne jest to rodzina, która chce zapewnić sobie nawzajem jak najlepsze warunki, dlatego raczej warto zadbać o to, by nowi właściciele mogli na nowo budować historię danego miejsce, zamiast znajdować ślady swoich poprzedników. O czym więc należy pamiętać przygotowując taką nieruchomość?

W pierwszej kolejności warto zabrać z domu wszystkie rzeczy – jeśli tak jest wyszczególnione w umowie transakcji. Wcześniejsze sprzątanie może nie być owocne i wymagać poprawek. Dlatego opróżnienie nieruchomości jest najważniejszym punktem.

Kolejnym krokiem jest pozbycie się największych zanieczyszczeń. Warto strategicznie podchodzić do poszczególnych rzeczy wymagających czyszczenia, by nie narobić sobie więcej pracy. Chodzi na przykład o to, że np. dobrze zetrzeć kurze z mebli, a dopiero później odkurzyć i umyć podłogę – kurz z mebli może opadać na podłogę, która będzie wymagała ponownego mycia.

Wspomnianą wyżej podłogę najlepiej zostawić na sam koniec – chodząc po domu i sprzątając różne rzeczy chcąc nie chcąc możemy przenosić też brud. Ogólnie warto trzymać się tej zasady, by sprzątać od góry, do dołu. Można na przykład zacząć od odkurzenia góry mebli podwieszanych i szaf, następnie zejść do poziomu blatów, szafek i dopiero wtedy zająć się podłogą. Sporo zanieczyszczeń będzie na pewno obecnych w miejscach trudno dostępnych. Chodzi na przykład o przestrzeń za szafkami, między różnymi szczelinami, za pralką etc. Warto się nimi wszystkimi dokładnie zająć. Qażne jest także dokładne umycie i wyparzenie sprzętów AGD oraz konserwacja urządzeń elektronicznycg (jeśli je zostawiamy(

Sprzątanie domów Gdańsk – warto zlecić to profesjonalistom

Sprzątanie domów jest zadaniem niełatwym i zwykle wiąże się z masą ciężkiej pracy. Dlatego przy sprzedawaniu nieruchomości lepiej skupić się na prawnych i praktycznych aspektach opuszczania lokalu, na przykład dokładnemu pakowaniu i segregacji rzeczy. Z usług firm sprzątających często korzystają także pośrednicy nieruchomości.

Firma sprzątająca przede wszystkim pozwala zaoszczędzić sporo czasu. Doświadczeni specjaliści potrafią w stosunkowo krótkim czasie uprzątnąć nieruchomość, co nieraz może być kluczowe, jeśli transakcja kupna-sprzedaży zostaje przyspieszona. Warto wspomnieć także o profesjonalnych środkach i urządzeniach używanych przez dobre przedsiębiorstwa – dzięki temu efekt sprzątania może utrzymać się jeszcze dłużej. Samemu w tym czasie można się zająć na przykład home stagingiem, czyli aranżacją drobnych dekoracji w domu, dzięki którym nieruchomość będzie lepiej się prezentować.

Powrót na górę