Jaki zegarek wybrać dla kobiety?

Jaki zegarek wybrać dla kobiety?

Zegarek, poza oczywistą funkcją odmierzania czasu, spełnia bardzo ważną funkcję w damskiej garderobie. Jest elementem biżuterii, dodatkiem, który uzupełnia stylizacje – zarówno te codzienne, jak i te eleganckie. Producenci oferują niezwykle szeroki wybór, więc każda z Pań może odnaleźć idealnie dopasowany do jej potrzeb czasomierz. Zegarek damski może być elektroniczny, analogowy, elegancki, sportowy, a także tradycyjny i ponadczasowy lub wyposażony w nowoczesne funkcje wykorzystujące aktualne technologie. Dobrze dobrany zegarek może dodać blasku każdej, nawet najzwyklejszej stylizacji. Jak wybrać odpowiedni? Czym sugerować się podczas zakupu zegarka na prezent?

Jaki zegarek wybrać dla kobiety?

Wiele osób twierdzi, że prostszy jest zakup zegarka męskiego, niż damskiego. Stwierdzenie to argumentowane jest tym, że w ofercie czasomierzy dedykowanych Panom, dominują klasyczne rozwiązania. Prawdą jest to, że liczba zegarków damskich jest z reguły nieco większa niż męskich, a modele są bardziej od siebie zróżnicowane. Jednak niekoniecznie musi być to utrudnieniem podczas wyboru. Dzięki temu istnieje większa liczba możliwości, a dopasowanie zegarka do indywidualnego stylu jest nieco prostsze. Design to jednak tylko jedna z kwestii. Równie ważne są parametry techniczne i materiały, z których akcesorium zostało wykonane. Niezwykle istotne jest tworzywo, z którego powstało szkiełko. Najtrwalszym i najbardziej wytrzymałym materiałem będzie szkło szafirowe. Dzięki niemu zegarek nie ulegnie uszkodzeniom, a szybka nie zostanie porysowana między innymi przez inne elementy biżuterii noszone na tej samej ręce. Niezwykle ważnym czynnikiem, mającym ogromny wpływ na komfort noszenia jest również rozmiar koperty. Nie powinna być ona zbyt szeroka i gruba, jednak jej wielkość powinna pozwalać na komfortowe i sprawne odczytywanie zegarka. Ważną kwestią jest także jakość czasomierza. Warto postawić na sprawdzonego producenta i zdecydować się, np. na zegarki Certina. Takie rozwiązanie daje gwarancję na wieloletnie, bezawaryjne korzystanie z zakupionego produktu.

Dobrze dobrany pasek, kluczem do sukcesu

Podczas zakupu zegarka należy wszystkie jego parametry dopasować do swoich indywidualnych potrzeb. Niezwykle ważny, w kontekście wygody noszenia, jest rodzaj wybranego paska. Panie posiadające szczupłe nadgarstki, powinny zrezygnować z metalowych bransolet. Mogą być one zbyt dużym obciążeniem i nieestetycznie się przesuwać. Są bardzo trudne do dopasowania, lecz nie jest to niemożliwe i jeżeli się uda, wygląda bardzo stylowo. Dużo łatwiej dobrać pasek skórzany, gdyż jest on lżejszy i bardziej subtelny. Jest też bardzo uniwersalny i dopasuje się do wielu różnych kompletów ubrań. Jego wadą z kolei jest fakt, że skóra wchłania pot, zapach i niekoniecznie należy moczyć ją w wodzie. Osobom prowadzącym aktywny tryb życia, często poleca się zegarki na paskach silikonowych. Niestety takie paski nie będą wyglądały dobrze podczas eleganckich okazji.

Damski zegarek – stylowy gadżet i uzupełnienie każdej stylizacji

Najważniejszym kryterium podczas wyboru zegarka jest jego design. Wiele Pań decyduje się na zakup czasomierza o klasycznym wyglądzie. Szczególnie istotne podczas zakupu zegarka dla kobiety jako prezentu będzie postawienie na tradycyjne rozwiązania. Dobrze sprawdzi się więc wariant stalowy na skórzanym pasku bądź z delikatną bransoletą. Będzie on niezwykle uniwersalną, optymalną ozdobą, która dopasuje się do każdej stylizacji. Klasyczne złote bądź srebrne modele,  jakie można znaleźć w ofercie zegarków Certina, mają jedną podstawową zaletę – nigdy nie wyjdą z mody. Jednak w świecie czasomierzy, co sezon pojawiają się nowe trendy zyskujące sobie grupy zwolenniczek. W ostatnich latach nieustannie na popularności zyskują zegarki drewniane. Kojarzą się one z naturą i wspieraniem ekologicznych rozwiązań. Gadżetem często kupowanym są także smartwatch’e. Skonfigurowane ze smartfonem dają wiele możliwości podczas codziennego funkcjonowania – między innymi liczą kroki i mierzą tętno.

Powrót na górę