Jak zaaranżować łazienkę?

Umeblowanie i zaprojektowanie łazienki może być nie lada wyzwaniem – zwłaszcza gdy mamy do czynienia z nietypowym pomieszczeniem o ograniczonej przestrzeni. Próba zaaranżowania wnętrza na wzór katalogu nie zawsze się sprawdza, bo wszystko zależy od możliwości technicznych miejsca. Nie wiesz, jak urządzić łazienkę w apartamentowcu lub domu, aby była stylowa i funkcjonalna? Sprawdź nasze rekomendacje.

Jak stylowo urządzić łazienkę w bloku?

Proces aranżacji wymagał wielu kompromisów i przemyśleń podczas układania przestrzeni, w której mieliśmy tylko kilka metrów. Oprócz prawidłowego doboru koloru ważny jest również dobór wyposażenia. Producent z gamą specjalistycznych produktów przeznaczonych do małych łazienek może zaspokoić nasze potrzeby. Meble modułowe, ceramika w mniejszych rozmiarach pozwalają w praktyczny sposób zaaranżować każdą przestrzeń. Projektowanie łazienki powinniśmy zacząć od rozrysowania układu funkcjonalnego. Jeśli sami projektujemy łazienkę, zacznijmy od dokładnego zmierzenia wnętrza i narysowania konkretnego wyposażenia, pamiętając o zachowaniu wolnej przestrzeni i odpowiedniej odległości między elementami. W małej łazience w apartamentowcu liczy się prawie każdy centymetr przestrzeni. Dlatego planując układ lub dekorację łazienki w społeczności i dobierając dodatki, musimy to dokładnie przemyśleć. Jeśli masz mało miejsca, wybierz umywalkę 35 cm lub umywalkę 40 cm. Umywalki nablatowe są jak małe, kwadratowe łazienki — można je zamontować na małych szafkach, zapewniając jednocześnie dodatkowe miejsce na akcesoria lub akcesoria toaletowe. To samo dotyczy innych armatur łazienkowych. Marzysz o łazience w apartamentowcu z wanną? W zależności od wielkości przestrzeni można wybrać wygodną wannę 140 cm, nieco większą wannę 150 cm lub bardzo wygodną wannę 160 cm. 

Jak zaaranżować łazienkę w stylu tropikalnym? 

Coraz więcej aranżacji wnętrz odzwierciedla nasze upodobania, doświadczenia i podróże. Nic nie inspiruje bardziej niż tropikalne wzory, naturalne materiały, egzotyczne drewno. Elementy wyposażenia wykonane z mahoniu lub merbau mogą przekształcić niemal każdą przestrzeń w przestrzeń inspirowaną dżunglą. Łazienka w stylu tropikalnym powinna być jak najbardziej podobna i odzwierciedlać egzotyczny krajobraz. Kolory i wzory są ważne w tego typu wnętrzu. Okazuje się to idealna opcja dla tych, którzy uwielbiają podróżować, zwłaszcza w tropikach. Ale to oczywiście nie jest reguła. Aranżacja zdominowana przez bujną roślinność i nasycone kolory to także świetna propozycja dla tych, którzy nie boją się odważnych projektów, indywidualistów, płynących pod prąd, a także zainteresowanych trendami wnętrzarskimi. Oczywiście tropikalne łazienki nie są nudne i banalne. Tropikalne  łazienki Krzysztofa Mirucia są jednej strony ciepłe, z drugiej nowoczesne i ściśle związane z naturą. Oczywiście jest to układ, którego nie można zignorować!

Jak urządzić łazienkę w luksusowym wydaniu?

Ściany łazienki powinny być pomalowane na kolor pasujący nie tylko do konkretnego stylu, ale także do jego wielkości. W małych pomieszczeniach najlepsze są jasne kolory. Dzięki dużej łazience mamy większą swobodę. Ponadto błyszczące materiały mogą sprawić, że łazienka będzie wyglądać na większą. Jakie materiały wybrać przy projektowaniu luksusowej łazienki? Dobra jakość powinna iść w parze z atrakcyjnym wyglądem. Możesz podążać śladami naturalnych elementów – postaw na marmur lub inne często bardzo drogie produkty tapicerskie. Ich alternatywą mogą być jednak ciekawe wzory i kolory płytek – bardziej naturalne lub bardziej nowoczesne. Nowoczesna luksusowa łazienka nie może obejść się bez dużych okładzin. Ten rodzaj płytek jest zwykle wybierany w kolorze szarym, brązowym, czarnym i białym. Czasami sprytny wybór kontrastu wygląda świetnie, na przykład balans bieli i balans czerni. Jeśli chcesz wybrać inny rodzaj wykończenia, nie będziesz miał problemu z nowoczesnymi tapetami. Takie produkty są odporne na wilgoć i bardzo trwałe, imitując kamienie takie jak wspomniany marmur czy drewno.

Powrót na górę