Jak wybrać opaskę sportową?

Świadoma i efektowna aktywność fizyczna stała się w ostatnich latach niezwykle popularna. Na rynku można znaleźć szereg gadżetów dedykowanych osobom uprawiającym wiele rodzajów aktywności fizycznej. Jednym z nich są opaski sportowe, które dają możliwość monitorowania swoich sportowych poczynań. Świadomość reakcji organizmu na poszczególne czynności niweluje ryzyko przetrenowania, spowodowania kontuzji, czy wycieńczenia organizmu. Jak wybrać opaskę sportową i czym sugerować się przy zakupie konkretnego modelu?

Ranking opasek sportowych – aspekt kompatybilności z urządzeniem mobilnym

Opaski sportowe to przydatny gadżet, który pozwala śledzić i stale monitorować aktywność użytkownika. Zakup konkretnego modelu jest z pewnością kwestią indywidualną i zależy od częstotliwości uprawiania sportu, rodzaju aktywności fizycznej oraz personalnych preferencji. Osoby zaawansowane z pewnością będą celowały w rozbudowane modele z wieloma rodzajami funkcji, wówczas kiedy początkującym może wystarczyć monitoring podstawowych parametrów, tj. krokomierz, pulsomierz, licznik spalonych kalorii, czy stoper. Niezależnie od tego warto zwrócić uwagę na aspekt kompatybilności z danym systemem operacyjnym. Zdecydowana większość modeli dostępnych na rynku posiada funkcję pozwalającą na połączenie opaski z telefonem. Ułatwia to korzystanie z obu tych urządzeń. Na opasce mogą pojawiać się powiadomienia ze smartfona. Z kolei aplikacja w telefonie pozwoli na pełny zapis mierzonych przez opaskę parametrów.

Istotne parametry techniczne – ranking opasek sportowych

Do najistotniejszych parametrów technicznych należą: pojemność baterii, funkcja Bluetooth, przekątna ekranu, wyświetlacz, maksymalny czas czuwania. Jedną z ważniejszych funkcji jest pomiar ECG. Polega on na odbiorze aktywności sercowej za pomocą elektrod. Elektrody rejestrują wszelkie zmiany i przekazują je do systemu, a w rezultacie użytkownik otrzymuje szacunkowy pomiar. Wiele podstawowych modeli posiada także funkcję pomiaru temperatury ciała. W przypadku aktywności związanej z wodą, warto stawiać na modele o wysokim stopniu ochrony IP. Wodoszczelność na poziomie powyżej IP68 pozwoli korzystać z opaski np. podczas pływania, czy w trakcie brania prysznica na siłowni.

Ranking opasek sportowych – efekt wizualny

Przy zakupie konkretnego urządzenia, istotne znaczenie ma również pasek. Wielu producentów oferuje zmienne, zdejmowane paski, co pozwala na dopasowanie opaski sportowej do danej stylizacji. Najczęściej spotykamy się z czarną kolorystyką i to właśnie po takie produkty sięga największa liczba konsumentów. Jeśli jednak zależy nam na estetycznym efekcie wizualnym, warto zwrócić uwagę na modele z możliwością wymiany tego elementu. Zaawansowane technologicznie modele dostępne są w wielu wersjach kolorystycznych, np. srebrnym, złotym, czy białym. Wybór wysokopółkowego produktu to z pewnością inwestycja na długie lata. Nowoczesne modele często przypominają wyglądem tradycyjne zegarki, dzięki czemu produkt prezentuje się elegancko i stanowi dodatkowy element biżuterii.

Powrót na górę